تحلیل قیمت پوند انگلیس برای 12-08-2022

تحلیلگر: احسان صحرانورد

چهارشنبه, 19 مرداد 1401 13:21 تعداد بازدید 233

نظر شما ثبت شد. شما یکبار نظر خود را ثبت کرده‌اید. برای رای دهی ابتدا باید وارد حساب کاربری خود بشید.

با کنار هم قرار دادن عوامل و شاخص های مختلف تاثیرگذار در قیمت جفت‌ارز GBPUSD میتوان محل فرود آمدن(نزول) و یا سطح پرواز(صعود) ارز را در مقطعی از زمان با درصدی از خطا مشخص کرد.

از آغاز سال جاری میلادی و برگشت پروتکل های بهداشتی به حالت عادی در اغلب نقاط جهان از یک طرف و از طرف دیگر رشد چرخه داد و ستد و تقاضا برای کالا‌ ها و خدمات که باعث تقویت تقاضا شد و با حمایت ناامنی های ژئوپلیتیکی "روسیه-اوکراین" که در عرضه انرژی و غلات و مواد غذایی اختلال ایجاد کرد و باعث جهش در تورم شد.

در ادامه به بررسی عوامل و شاخص های تکنیکال و فاندامنتال برای این جفت‌ارز میپردازیم:

تحلیل فاندامنتال:

عوامل مرتبط با پوند انگلیس برای روز های انتهایی هفته شامل؛

  • تراز قیمت مسکن که در ۱۱ آگوست منتشر میشود و پیشبینی میشود که از ماه قبل ۵٪ کمتر باشد که اگر بالاتر از این مقدار باشد نشان از افزایش هزینه‌های مصرف کننده است و از تورم و بدنبال آن افزایش نرخ بهره بانکی و تقویت پوند حمایت میکند.

  • همچنین افزایش تراز قیمت مسکن از افزایش شاخص تولید ناخالص داخلی حمایت میکند که شاخص تولید ناخالص داخلی ماهانه و فصلی نیز در ۱۲ آگوست منتشر میشود که به ترتیب -۱/۲ درصد و -۰/۲ درصد که از دفعه قبل کمتر پیشبینی شده است و پیشبینی بانک مرکزی بریتانیا مبنی بر رکود پایان سال را تقویت میکند.

  • در کنار این داده ها، بخشی از داده ها شامل تراز تجاری کالا ها، تولیدات صنعتی ماهانه و محصولات تولید شده میباشد که همگی نسبت به قبل کاهشی پیشبینی شده اند.

  • سرمایه گذاری اولیه تجاری فصلی هم ۱/۲٪ پیشبینی شده است.

علاقه مندان به معامله گری میتوانند در بروکر رگوله شده IFCMatkets ثبت نام کنند و در آموزش های بخش آکادمی شرکت کرده و یا درصورت آشنا بودن به معامله بپردازند.(کلیک برای ثبت نام)

برای جفت مقابل هم داده های زیر را به همراه تنش های ژئوپلیتیک تایوان-چین را داریم:

  • در روز دهم آگوست شاخص قیمت مصرف کننده و شاخص قیمت مصرف کننده خالص را داریم که هردو کمتر از داده های قبلی پیشبینی شده اند و به ترتیب بدون تغییر و ۰/۳٪ اعلام شد که کمتر از دفعه قبل است و نشان از فروکش کردن تورم و تضعیف دلار با تاثیر در ملایم شدن رفتارات فدرال رزرو میباشد.

  • داده های موجودی نهایی عمده فروشی کمتر از دفعه قبل در دهم آگوست منتشر شد و نشان از بهبود تقاضا برای خرید و تولید کالا دارد.

  • یازدهم آگوست هم شاخص قیمت تولید کننده ماهانه و شاخص قیمت تولید کننده اصلی ماهانه، به ترتیب ۰/۲٪ و ۰/۴٪ پیشبینی شده است و اگر طبق پیشبینی باشد نشان از ملایم تر شدن تورم میباشد.

  • مطالبات بیکاری هم بیشتر از دفعه قبل و رقم ۲۶۴ هزار نفر پیشبینی شده است.

  • برای ۱۲ آگوست هم شاخص اعتماد مصرف کننده منتشر خواهد شد که اگر مقادیر بالاتر منتشر شود نشان از بهبود اقتصادی است و اگر پایین تر بیاید نشان از رکود احتمالی اقتصادی است که در پیشبینی ها بیشتر از دفعه قبل است و مانع افزایش نرخ بهره فدرال رزور نمیشود، اگر طبق پیشبینی بیاید.

تحلیل تکنیکال:

از منظر تحلیل تکنیکال جفت ارز GBPUSD در پایین ترین سطح از سال ۱۹۹۰ به سر میبرد و در محدوده ۱/۱۴۴ الی ۱/۲۲۴ حمایت پرقدرتی تشکیل شده است .

در تایم فریم ماهانه بیش از سه بار دراین محدوده حمایتی، برگشت خورده است و روند نزولی قبل خود را شکسته و در روندی خنثی به سر میبرد.

 

در تایم فریم هفتگی هم نمودار با نزدیک شدن به کف کانال و حمایت و همچنین واگرایی در اندیکاتور های RSI و MACD مشاهده شده است و حرکت رو به بالایی دارد.

در تایم فریم روزانه هم به کف کانال واکنش نشان داده و اندیکاتور های MACD ، RSI و MFI هم واگرایی نشان داده است.

نتیجه گیری و بررسی سنتیمنت بازار

با پیش بینی تورم بالای ۱۳ درصدی در بریتانیا و همچنین احتمال رکود باتوجه به داده های تولیدی منفی پیشبینی شده، بانک مرکزی انگلستان سعی در رسیدن به هدف ۲ درصدی تورم دارد و احتمالا به افزایش های نرخ بهره ادامه خواهد داد و موجب تقویت پوند در برابر دلار میشود ولی برای آخر هفته چندان انتظار صعودی وجود ندارد.

داده های مربوط به دلار آمریکا فعلا برای آخر هفته چندان نزولی نمیباشد و تضعیف دلار احتمالش کم است.

توجه!!

تمامی تحلیل ها و نظرات بیان شده مربوط به تحلیلگر(احسان صحرانورد) میباشد و پرواسکیلز هیچگونه مسئولیتی در قبال تحلیل ها ندارد. 

بازار های مالی ریسک دارند و باید آموزش های مربوطه و مدیریت سرمایه را رعایت کرد.

نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان