انگلیس

افت بازارهای سهام انگلستان برای دومین جلسه

شاخص FTSE 100 در روز سه‌شنبه 0.5% کاهش یافت و کاهش 0.2% در جلسه قبل را که توسط شرکت‌های داروسازی و مصرف کننده کاهش یافته بود، افزایش داد. از سوی دیگر، شرکت های بزرگ نفت و گاز پترولیوم و شل با حمایت از افزایش قیمت نفت خام، افزایش یافتند. سرمایه گذاران همچنان نگران رکود، تورم بالا، افزایش شدید قیمت انرژی و چشم انداز افزایش نرخ بهره هستند. در همین حال، شاخص های مدیران خرید (PMI) اولیه برای بریتانیا نشان داد که بخش تولید در ماه آگوست برای اولین بار از ماه مه 2020 به طور غیرمنتظره ای کاهش یافت و فعالیت خدمات کمترین افزایش را در یک سال و نیم داشته است، البته با نرخی سریع تر از حد انتظار. پس از اینکه دولت بریتانیا حکم داد، پاتریک درهی میلیاردر مجبور به کاهش 12.1 درصدی سهام خود در این شرکت نخواهد شد، گروه BT بیش از 1 درصد افزایش یافت، درحالیکه هیچ پیامدی برای امنیت ملی نداشت.

منبع: tradingeconomics
574740 دقیقه پیش توسط لیلا مرادی

اتحادیه اروپا

کاهش رشد فعالیت خدمات منطقه یورو

رشد فعالیت خدمات منطقه یورو بیش از حد انتظار کند می شود

برآوردهای اولیه نشان داد که S&P جهانی شاخص مدیران خرید (PMI) خدمات منطقه یورو از 51.2 در ماه ژوئیه به 50.2 در آگوست 2022 و کمتر از انتظارات 50.5 بازار کاهش یافت. آخرین قرائت نشان دهنده چهارمین ماه متوالی کاهش سرعت فعالیت خدمات به پایین ترین سطح از زمان بازگشت این بخش به رشد در آوریل 2021 است درحالیکه فشارهای هزینه زندگی باعث کاهش تقاضا شده است.

منبع: tradingeconomics
574777 دقیقه پیش توسط لیلا مرادی

رمزارزها

کسالت تابستانی؟ بر اساس گزارش CoinShares، حجم مبادلات کریپتو 55 درصد کاهش یافته است

محصولات سرمایه گذاری بیت کوین، که شامل ETF، ETP و GBTC Grayscale است، شاهد سومین هفته متوالی خروجی بودند.

محصولات سرمایه گذاری کریپتو هفته گذشته با کاهش حجم به دومین پایین ترین سطح خود در سال، جریان خروجی هفتگی جزئی را ثبت کردند که نشان دهنده تقاضای ضعیف در میان سرمایه گذاران نهادی در پایان تابستان است.

CoinShares دوشنبه گزارش داد که جریان خروجی از محصولات سرمایه گذاری دارایی دیجیتال در هفته منتهی به یکشنبه 8.7 میلیون دلار بوده است. محصولات سرمایه‌گذاری بیت‌کوین (BTC) برای سومین هفته متوالی خروجی‌های 15.3 میلیون دلاری را تجربه کردند. وجوه با قرار گرفتن مستقیم در معرض سولانا (SOL) نیز خروجی جزئی به مبلغ 1.4 میلیون دلار ثبت کردند.

در همین حال، اتریوم (ETH) و محصولات سرمایه گذاری چند دارایی به ترتیب 2.9 میلیون دلار و 2.7 میلیون دلار ورودی هفتگی به ثبت رساندند.

به طور کلی، محصولات سرمایه گذاری کریپتو گردش یک میلیارد دلار در هفته به ثبت رساندند که 55 درصد کمتر از میانگین سالانه است.

منبع: cointelegraph
575759 دقیقه پیش توسط سحر جعفری

امریکا
چین

وزارت خارجه چین به آمریکا درباره ادامه مذاکرات تجاری با تایوان

به دنبال مخالفت وزارت بازرگانی چین، وزارت امور خارجه این کشور نیز روز پنجشنبه اعلام کرد که پکن اقدامات قاطعانه ای را برای دفاع از تمامیت ارضی خود انجام خواهد داد و از آمریکا می خواهد که پس از توافق واشنگتن و تایپه برای آغاز مذاکرات تجاری در اوایل پاییز امسال، قضاوت اشتباهی انجام ندهد.

این امر پس از آن صورت می گیرد که سارا بیانچی، معاون نماینده تجاری ایالات متحده (USTR) در اوایل پنجشنبه گفت، مذاکرات تجاری ایالات متحده و تایوان "روابط تجاری و سرمایه گذاری ما را تعمیق می بخشد، اولویت های تجاری متقابل را بر اساس ارزش های مشترک پیش می برد، و نوآوری و رشد اقتصادی فراگیر را برای کارگران و مشاغل ما ارتقا می دهد.."

وی افزود: «ما قصد داریم برنامه‌ای بلندپروازانه برای دستیابی به تعهدات با استانداردهای بالا و نتایج معنادار که یازده حوزه تجاری در دستور مذاکره را پوشش می‌دهد، دنبال کنیم که به ایجاد اقتصاد عادلانه‌تر، شکوفاتر و انعطاف‌پذیرتر در قرن 21 کمک می‌کند.»

واکنش بازار

در بحبوحه بازگشت احساسات ریسک، دلار استرالیا بدون توجه به اختلافات آمریکا و چین بر سر تایوان، بیشترین رشد را در میان ارزهای با بازده بالاتر دارد.

جفت ارز AUD/USD با  0.45% افزایش روزانه به 0.6961 رسید.

منبع: FxStreet
581833 دقیقه پیش توسط لیلا مرادی

اتحادیه اروپا

افزایش نرخ تورم منطقه یورو به 8.9 درصد

نرخ تورم سالانه در منطقه یورو در ژوئیه سال 2022 به بالاترین سطح خود یعنی 8.9 درصد رسید، در حالی که این نرخ در ژوئن 8.6 درصد و در سال گذشته 2.2 درصد بود. قیمت مواد غذایی، الکل و تنباکو (9.8 درصد در مقابل 8.9 درصد در ژوئن)، کالاهای صنعتی غیر انرژی (4.5 درصد در مقابل 4.3 درصد) و خدمات (3.7 درصد در مقابل 3.4 درصد) افزایش یافت در حالی که هزینه انرژی کاهش یافت. بدون احتساب انرژی، تورم نیز از 4.9 درصد به 5.4 درصد افزایش یافت و شاخص اصلی بدون هزینه انرژی، غذا، الکل و تنباکو از 3.7 درصد به 4 درصد رسید. قیمت مصرف کننده نسبت به ماه قبل 0.1 درصد افزایش داشته است.

منبع: tradingeconomics
581976 دقیقه پیش توسط لیلا مرادی

انگلیس

افت بازارهای سهام انگلستان

شاخص FTSE 100 پس از پشت سر گذاشتن یک رشد 3 روزه در جلسه قبل به دلیل نگرانی های پایدار در مورد چشم انداز تورم، در روز پنجشنبه کمی نزولی می شود. آخرین داده‌ها نشان می‌دهد که نرخ تورم سالانه در بریتانیا در ماه ژوئیه به بالاترین میزان در 40 سال گذشته یعنی 10.1 درصد افزایش یافته است که بسیار بالاتر از انتظارات تحلیلگران است و فشار بر خانوارها را تشدید کرده است. علاوه بر این، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد بانک مرکزی انگلستان برای مهار افزایش قیمت‌ها به انقباضات شدید خود پایبند خواهد بود. علاوه بر این، آخرین نشست از  کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) ایالات متحده به شواهد اندکی اشاره کرد که فشارهای تورمی در زمان نشست کاهش یافته است.

منبع: tradingeconomics
582138 دقیقه پیش توسط لیلا مرادی

اتحادیه اروپا

بازارهای سهام اروپا در حال کاهش

بازارهای سهام اروپا در روز پنجشنبه با 0.2 درصد کاهش در هر دو شاخص Stoxx 50 و DAX داخلی پس از پشت سر گذاشتن یک روند افزایش 5 روزه در جلسه قبل، در حالی که سرمایه گذاران همچنان نگران تورم بسیار بالا هستند، کاهش یافتند. ناظران بازار منتظر تخمین های نهایی برای منطقه یورو هستند، درحالیکه داده های اولیه نشان می دهد که قیمت های مصرف کننده در طول سال 8.9 درصد افزایش یافته است. در روز چهارشنبه، داده های ONS نشان داد که نرخ تورم در بریتانیا به 10.1 درصد رسیده است، که بالاترین رقم از سال 1982 و بالاتر از انتظارات بازار است. علاوه بر این، آخرین نشست از  کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) ایالات متحده به شواهد اندکی اشاره کرد که فشارهای تورمی در زمان نشست کاهش یافته است.

منبع: tradingeconomics
582143 دقیقه پیش توسط لیلا مرادی

رمزارزها

گزارش شده که دو کوون وکلایی را در کره جنوبی استخدام می کند تا برای تحقیقات Terra آماده شود

دو کوون، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های Terraform ادعا کرده است که مقامات کره ای در تحقیقات Terra با او تماسی نداشته اند یا اتهامی علیه او ارائه نکرده اند.

دو کوون، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه‌های Terraform، تنها چند روز پس از ادعای اینکه مقامات کره جنوبی هنوز با او تماس نگرفته‌اند یا اتهامی علیه او ارائه نکرده‌اند، یک وکیل از یک شرکت حقوقی داخلی در کره جنوبی استخدام کرده است.

بر اساس گزارش رسانه های محلی، کوون اخیراً نامه ای را برای انتصاب به یک وکیل در دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول، بخشی که در حال حاضر در حال تحقیق در مورد سقوط Terra-LUNA است، ارائه کرده است.

در حالی که کوون ادعا می‌کند هیچ اتهامی علیه او ثبت نشده است، دادستان‌های کره جنوبی که در پشت تحقیقات آزمایشگاه‌های Terraform هستند، گزارش شده است که در هفته سوم ژوئیه در 15 شرکت تفتیش و توقیف کردند. این شامل هفت صرافی رمزارز است که به سقوط Terra اکنون از بین رفته مرتبط هستند.

منبع: cointelegraph.com
583123 دقیقه پیش توسط سحر جعفری

نفت

اوپک در افزایش تورم مقصر نیست

دبیر کل اوپک به سی‌ان‌بی‌سی گفت: اوپک در افزایش تورم مقصر نیست

هیثم الغیس دبیر کل اوپک روز چهارشنبه به CNBC گفت: "سرمایه گذاری ناکافی در بخش نفت و گاز دلیل اصلی افزایش اخیر قیمت ها است و اوپک مقصر نیست."

او به سی‌ان‌بی‌سی گفت: "عوامل دیگری فراتر از اوپک وجود دارند که واقعاً پشت سر افزایشی که در گاز (و) در نفت دیده‌ایم هستند."

اوپک پشت این افزایش قیمت نیست.

منبع: investing
583250 دقیقه پیش توسط لیلا مرادی

اتحادیه اروپا

افت بازارهای سهام اروپا

بورس‌های اروپا روز چهارشنبه تحت فشار قرار گرفتند، به طوری که STOXX 600 منطقه‌ای و DAX 40 داخلی به ترتیب 0.1% و 0.4% کاهش یافتند، درحالیکه سرمایه‌گذاران گزارش‌های اقتصادی ناامیدکننده‌ای را در انتظار انتشار نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در اواخر روز بررسی کردند. از نظر آماری، نرخ تورم سالانه در بریتانیا به بالاترین میزان در 40 سال گذشته یعنی 10.1 درصد در ژوئیه 2022 افزایش یافت که بسیار بالاتر از انتظارات تحلیلگران بود و فشار بر خانوارها را تشدید کرد. علاوه بر این، رشد اقتصادی در منطقه یورو در سه ماهه دوم سال 2022 به 0.6 درصد کاهش یافت و افزایش تورم، تقاضای داخلی را کاهش داد.

منبع: tradingeconomics
583315 دقیقه پیش توسط لیلا مرادی

تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان