روزانه

اخبار امروز فارکس _ 23 آگوست 2022

نویسنده: لیلا مرادی

ﺳﻪشنبه, 01 شهریور 1401 تعداد کلمات: 432 مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه تعداد بازدید: 419

اخبار امروز فارکس
سرفصل‌ها

شاخص دلار آمریکا (DXY) بر اساس رشد هفته گذشته رشد کرد و روز دوشنبه به بالای 109.00 صعود کرد. شاخص دلار آمریکا (DXY) آخرین بار در حالی که دلار قدرت خود را در جریان های امن حفظ کرده بود، در ژوئیه به بالاترین سطح چند ساله خود در 109.29 نزدیک شد. معاملات آتی شاخص سهام آمریکا در معاملات اولیه اروپا بین 0.3 تا 0.5 درصد کاهش یافت.

S&P Global بررسی های اولیه شاخص مدیران خرید (PMI) تولید و خدمات آگوست را برای آلمان، منطقه یورو، بریتانیا و ایالات متحده در اواخر روز منتشر خواهد کرد. کمیسیون اروپا داده های شاخص اعتماد مصرف کننده را منتشر می کند و سند اقتصادی ایالات متحده فروش خانه های جدید ژوئیه و شاخص تولید فدرال ریچموند را در اواخر روز اعلام می کند.

با باز شدن شاخص های اصلی وال استریت در زیر منطقه منفی، قیمت دلار در روز دوشنبه در ساعات معاملاتی آمریکا افزایش یافت. سرمایه گذاران شدیدا نگران رکود جهانی هستند و ممکن است پس از اظهارات هفته گذشته سیاست گذاران فدرال رزرو، در سمپوزیوم جکسون هول در اواخر این هفته، خود را برای اظهارنظرهای سختگیرانه آماده کنند.

با تغییر تمرکز به نظرسنجی های شاخص مدیران خرید (PMI)، خرید دلار ادامه دارد

در همین حال، قیمت نفت خام در روز دوشنبه به شدت بهبود یافت و هر بشکه نفت خام نسبتاً بالاتر بسته شد. وزیر انرژی عربستان سعودی به بلومبرگ گفت که آنها می توانند به دلیل دور شدن شدید شرایط فیزیکی و بازارهای آتی از اصول اولیه، کاهش تولید را در نظر بگیرند.

  • جفت ارز EUR/USD در روز دوشنبه برای اولین بار از اواخر سال 2002 زیر سطح برابری بسته شد و کاهش خود را تا 0.9900 در اوایل سه شنبه افزایش داد.
  • جفت ارز GBP/USD در معاملات صبح روز سه‌شنبه اروپا به کاهش به سمت 1.1700 ادامه داد و در پایین ترین سطح خود از مارس 2020 معامله شد.
  • جفت ارز USD/JPY در روز دوشنبه بیش از 50 پیپ افزایش یافت، اما در روز سه‌شنبه تلاش کرد تا سرعت صعودی بیشتری کسب کند. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به سطح 3 درصد کاهش یافت و به این جفت ارز اجازه جلب توجه نداد.
  • طلا در روز دوشنبه به پایین ترین سطح چند هفته اخیر خود یعنی 1،727 دلار افت کرد، اما توانست قبل از بستن روز کمی به زیر 1740 دلار، بهبودی ضعیفی را تجربه کند. کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا به XAU/USD کمک کرد تا فعلاً کاهش های خود را محدود کند.
  • بیت کوین در اوایل روز سه شنبه پایین ماند و تا 21،000 دلار کاهش یافت.
  • اتریوم در حال حاضر بیش از 3 درصد در روز کاهش یافته و زیر 1،600 دلار معامله می شود.
منبع: FxStreet
برچسب ها: اخبار روز
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان