نفت

تحلیل قیمت نفت - 23 آگوست 2022

نویسنده: لیلا مرادی

دوشنبه, 31 مرداد 1401 تعداد کلمات: 395 مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه تعداد بازدید: 444

تحلیل قیمت نفت
سرفصل‌ها

پس از اینکه عربستان سعودی هشدار داد که تولیدکننده بزرگ نفت می‌تواند تولید خود را برای اصلاح کاهش اخیر قیمت نفت کاهش دهد، نگرانی‌ها در مورد عرضه محدود بر احساسات بازار حاکم شد، قیمت نفت روز سه‌شنبه افزایش یافت.

معاملات آتی نفت برنت پس از یک جلسه متلاطم در روز دوشنبه که بیش از 4 دلار کاهش یافت، با 93 سنت یا 1 درصد افزایش به 97.41 دلار در هر بشکه رسید.

افزایش قیمت نفت با هشدار عربستان سعودی نسبت به کاهش تولید اوپک

معاملات آتی نفت خام با 90 سنت یا 1 درصد افزایش به 91.26 دلار در هر بشکه رسید.

در بحبوحه ترس از رکود جهانی و تقاضای سوخت، معیارها در این ماه به ترتیب حدود 12 و 8 درصد کاهش یافته اند.

عربستان سعودی، رهبر اوپک، روز دوشنبه گفت، سازمان کشورهای صادرکننده نفت آماده کاهش تولید است تا کاهش اخیر قیمت نفت ناشی از نقدینگی ضعیف بازار آتی و ترس‌های کلان اقتصادی  که عرضه فیزیکی بسیار محدود نفت خام را نادیده گرفته است را اصلاح کند.

خبرگزاری دولتی عربستان سعودی SPA به نقل از شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی به بلومبرگ گفت که اوپک پلاس ابزار و انعطاف لازم برای مقابله با چالش ها را دارد.

به گفته تحلیلگران هایتونگ فیوچرز، با توجه به اینکه عربستان سعودی برای دفاع از قیمت نفت مهم است، بازار احتمالاً از این فرصت برای ایجاد موقعیت های خرید استفاده خواهد کرد و افزودند که نتیجه توافق هسته ای ایران همچنان یک ابهام بزرگ است.

ایران روز دوشنبه ایالات متحده را به تعلل در تلاش‌ها برای احیای توافق هسته‌ای 2015 متهم کرد - اتهامی که واشنگتن آن را رد کرد و گفت به دلیل انعطاف‌ ظاهری ایران، توافق محصورتر از دو هفته پیش است.

در همین حال، اروپا به دلیل آسیب به سیستم خط لوله انتقال نفت از قزاقستان از طریق روسیه، با اختلال جدیدی در عرضه انرژی مواجه است که بر نگرانی ها در مورد کاهش عرضه گاز افزوده است.

ایپ جان رانگ، استراتژیست بازار از گروه IG در یادداشتی گفت:

عرضه ضعیف فعلی توسط ذخایر نفت خام ایالات متحده در ذخایر استراتژیک نفت (SPR) در پایین ترین سطح خود در بیش از 35 سال گذشته تاکید شده است.

در مورد عرضه ایالات متحده، فعالان بازار منتظر داده های صنعت در روز سه شنبه هستند. نظرسنجی اولیه رویترز در روز دوشنبه نشان داد که ذخایر نفت خام و بنزین ایالات متحده احتمالا هفته گذشته کاهش یافته است، در حالی که ذخایر تقطیرات افزایش یافته است.

منبع: investing
برچسب ها: نفت
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان