اخبار رمزارز ها

تحقیقات جدید می گوید متاورس یک عامل کلیدی در موفقیت طولانی مدت NFT است

نویسنده: سحر جعفری

دوشنبه, 31 مرداد 1401 تعداد کلمات: 428 مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه تعداد بازدید: 477

متاورس
سرفصل‌ها

این گزارش بیان می‌کند که پیش‌بینی می‌شود در پنج سال آینده تراکنش‌های NFT جهانی به 40 میلیون برسد.

گزارش جدیدی از Juniper Research مسیر بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) را طی پنج سال آینده تحلیل کرد. بر اساس این مطالعه، تراکنش های جهانی مربوط به NFT ها از 24 میلیون در سال 2022 به نزدیک به 40 میلیون تا سال 2027 افزایش خواهد یافت.

رشد NFT های مرتبط با متاورس

بر اساس این مطالعه، یکی از کاتالیزورهای برتر برای پیشبرد پذیرش NFT، موارد مرتبط استفاده متاورس خواهد بود. این بخش از NFT سریعترین رشد را در پنج سال آینده خواهد داشت. NFT های مرتبط با متاورس با افزایش تراکنش ها از 600000 تراکنش در سال 2022 به 9.8 میلیون تا سال 2027 خواهند رسید.

  • یک شاخص خوب برای برندهایی مانند گوچی و آدیداس که قبلاً فناوری پوشیدنی‌ها را در دنیای دیجیتال به کار گرفته‌اند. این داده ها نشان می دهد که مصرف کنندگان خواهان ارزشی در دارایی های دیجیتال خود هستند که فراتر از ارزش پولی است.
  • این نیز توسط گزارش اخیر ریپل تأیید شده است که در آن این شرکت مؤسسات مالی بزرگ را در مورد سود NFT بررسی کرده است. NFT های مورد علاقه بیشتر مربوط به موسیقی بودند.
  • NFT های موسیقی معمولاً علاوه بر انباشت ارزش در کیف پول، شامل چند کاربرد می شوند، مانند محتوای انحصاری هنرمند و کسر سهام در حقوق آهنگ.
  • جونیپر می‌گوید داده‌های این گزارش بر اساس یک «سناریوی متوسط» برای پذیرش است. اگرچه این دارایی‌های دیجیتال راه‌های رشد و سود جدیدی را ارائه می‌دهند، اما این گزارش به فروشندگان هشدار می‌دهد که به دلیل تعداد کلاهبرداری‌های NFT موجود در بازار، عاقلانه عمل کنند.
  • از زمان رونق در سال 2021، تعدادی گزارش در رابطه با کلاهبرداری های NFT وجود داشته است که بیشتر آنها مربوط به امنیت NFT ها در کیف پول های رمزارز و طرح های پمپ و تخلیه است.

بازار NFT OpenSea اخیراً در توییتر خود در مورد کلاهبرداری ها و NFT های سرقت شده به جامعه خود بیان کرده است:

در درازمدت، حوزه‌های تمرکز اصلی ما همچنان بر یافتن راه‌حل‌هایی است که این مشکل را ریشه‌ای حل کند. در حال حاضر تلاش‌هایی برای خودکارسازی بهتر شناسایی تهدید و سرقت، مانند مسدود کردن آدرس‌های اینترنتی مشکوک، در حال انجام است.

— OpenSea (opensea) 10 اوت 2022

سولانا (SOL) روش جدیدی را برای مبارزه با هرزنامه های NFT اعلام کرد. این شبکه قصد دارد یک ویژگی رایت را در کیف پول فانتوم خود معرفی کند. این به کاربران این امکان را می‌دهد تا هرگونه NFT هرزنامه ارسال شده توسط کلاهبرداران را از بین ببرند.

وضعیت فعلی بازار نزولی کریپتو نیز کاتالیزوری برای از بین بردن پروژه‌هایی بوده است که پایداری و کاربرد بلندمدت ندارند.

منبع: cointelegraph
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان