سهام امریکا

وال استریت به دلیل ترس از افزایش تورم به شدت کاهش می‌یابد

نویسنده: سیامک تیموری

دوشنبه, 31 مرداد 1401 تعداد کلمات: 375 مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه تعداد بازدید: 430

بررسی عملکرد سهام وال استریت - 22 آگوست 2022
سرفصل‌ها

بازارهای سهام ایالات متحده جلسه روز دوشنبه را با کاهش زیادی آغاز کردند، زیرا سرمایه گذاران موضع محتاطانه‌ای را در بدو هفته اتخاذ کردند. آن‌ها منتظر خروجی نشست سالانه بانک مرکزی امریکا (فدرال رزرو هستند.

در ساعت 09:40 به وقت شرقی (13:40 به وقت گرینویچ) میانگین صنعتی داوجونز با 408 واحد یا 1.2 درصد کاهش به 32299 واحد رسید. S&P 500 و نزدک نیز به ترتیب 1.4 و 1.5 درصد کاهش یافتند.

عملکرد بازار سهام امریکا در بدو شروع

این حرکت تا حدی ناشی از افزایش بازده اوراق با تاریخ کوتاه‌تر بود، جایی که فعالان بازار طی پنج سال آینده به سمت قیمت‌هایی با میانگین نرخ‌های بهره بالاتر حرکت کردند. با تضعیف امیدها برای پایان سریع چرخه انقباض سیاست فدرال رزرو، بازده اوراق قرضه 5 ساله ایالات متحده به بالاترین حد خود در یک ماه گذشته رسید.

در میان شرکت‌های امریکایی، سهام AMC Entertainment با شروع معاملات 34 درصد سقوط کرد. AMC که زیان خالص 120 میلیون دلاری خود را در سه ماهه آخر گزارش کرده بود، پس از ناکامی در دریافت تاییدیه سهامداران برای انتشار سهام عادی جدید، به انتشار سهام متوسل شد تا ترازنامه خود را حفظ کند.

سهام Bed Bath & Beyond نیز به مسیر نوسان اخیر خود ادامه داد و در بدو شروع معاملات بازار تا حدی رشد کرد. با این حال، طولی نکشید که بخاطر اختلال در پرداخت ها، 6.3 درصد کاهش یافت. سهام نتفلیکس نیز پس از آن که کارگزاران CFRA رتبه آن را به Sell کاهش دادند، 5.3٪ کاهش یافت.

سهام Signify Health پس از گزارش‌هایی مبنی بر پیوستن آمازون به رقابت برای خرید شرکت مراقبت‌های بهداشتی خانگی، در جهتی دیگر حرکت کرد و 38 درصد افزایش یافت.

از طرفی، شرکت‌های نفت و گاز تحت فشار قرار گرفتند، زیرا قیمت نفت خام بیش از 4 درصد کاهش یافت، امری که نگرانی‌ها در مورد اینکه رکود چه تاثیری روی تقاضای جهانی خواهد گذاشت را افزایش داد. سهام Occidental Petroleum  به میزان 4.4% سقوط کرد. سهام ExxonMobil  و Chevron  نیز به ترتیب 2.2% و 1.9% سقوط کردند.

در جای دیگر، سهام منچستریونایتد پس از گزارش بلومبرگ مبنی بر اینکه شرکت Apollo Global Management علاقه ای به خرید سهام این تیم فوتبال انگلیسی ندارد، 2.2 درصد سقوط کرد. این باشگاه در صورت شکست در مقابل رقیب دیرینه خود لیورپول، می تواند امشب در انتهای جدول لیگ جزیره قرار گیرد.

منبع: investing
برچسب ها: وال استریت
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان