اخبار رمزارز ها

مدیر عامل بانک تگزاس می خواهد «انتشار استیبل کوین های با پشتوانه دلار آمریکا را به بانک ها محدود کند»

نویسنده: سحر جعفری

یکشنبه, 30 مرداد 1401 تعداد کلمات: 481 مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه تعداد بازدید: 544

استیبل کوین
سرفصل‌ها

اسکات بک، مدیر عامل بانک یونایتد تگزاس، ادعا کرد که صادرکنندگان استیبل کوین مانند Circle "به طور موثر سپرده ها را از صنعت بانکداری می کشند."

اسکات بک، مدیر اجرایی بانک یونایتد تگزاس، از اعضای کارگروه بلاک چین این ایالت خواست تا سیاستی را برای واگذاری استیبل کوین ها به بانک ها به جای شرکت های رمزارز توصیه کنند.

محدودیت انتشار استیبل کوین ها با پشتوانه دلار

بک در سخنرانی روز جمعه در جلسه کارگروه تگزاس در مورد مسائل بلاک چین در آستین، پیشنهاد کرد که انتشار استیبل کوین‌های با پشتوانه دلار آمریکا به بانک‌های دارای مجوز به جای صادرکنندگانی مانند Circle محدود شود. مدیر عامل بانک یونایتد تگزاس به گزارش ماه نوامبر گروه کاری رئیس جمهور در مورد بازارهای مالی اشاره کرد که در آن این گروه گفت که صادرکنندگان استیبل کوین باید مطابق با استانداردهای مؤسسات سپرده گذاری بیمه شده از جمله بانک های ایالتی و فدرال باشند.

بک گفت:

«اگر چنین استیبل کوین‌هایی به عنوان «پول» تعریف شود، بانک‌ها بازیگر مناسب اقتصادی برای انتشار و مدیریت استیبل کوین‌ها هستند. بانک‌ها دارای تخصص و چارچوب قانونی برای رسیدگی به پول هستند و برخلاف بازیگران استیبل کوین امروزی، بانک‌ها در سطح ایالتی و فدرال به شدت تحت نظارت هستند.

او اضافه کرد:

وارد کردن فعالیت‌های استیبل کوین به بخش بانکی و ممنوع کردن غیربانک‌ها از انتشار استیبل کوین، حمایت از مصرف‌کننده را افزایش می‌دهد و منابع و سرمایه بیشتری را برای این حوزه نوظهور فعالیت اقتصادی جذب می‌کند.

 

 

بک در پاسخ به سوال عضو کارگروه و مشاور کل مانی گرام، رابرت ویلاسنور، ادعا کرد که صادرکنندگان استیبل کوین مانند سیرکل برخلاف بانک‌ها دارایی‌هایی را در «موسسات دیگر» نگهداری می‌کنند و «به طور مؤثر سپرده‌ها را از صنعت بانکداری می‌کشند». او افزود که برخی از استیبل کوین‌ها به‌خصوص در برابر اجرا آسیب‌پذیر هستند و در صورت رسیدن بازار به اندازه معین، اقتصاد را بالقوه تهدید می‌کنند، و واگذاری صدور به بانک‌ها تضمین می‌کند که قوانین «مشتری را بشناسید» رعایت می‌شود.

لی براچر، رئیس شورای بلاک چین تگزاس و با حضور در جلسه، پیشنهاد بک را به عنوان "ضد رقابت" به چالش کشید. مدیر عامل بانک پاسخ داد که یکی از تفاوت‌های کلیدی بین بانک‌های دارای مجوز و شرکت‌های خصوصی صادرکننده استیبل کوین این است که برای اولی، پول نقد پشت توکن‌ها «در فدرال رزرو» باقی می‌ماند و همچنین تضمین می‌کند که وجوه FDIC بیمه می‌شوند.

ظاهراً استیبل‌کوین دلاری دایره‌ای USDC، 100٪ توسط پول نقد یا معادل‌های نقدی، از جمله سپرده‌های بانکی، اسناد خزانه‌داری یا اوراق تجاری پشتیبانی می‌شود. ناشر استیبل کوین در ماه مارس اعلام کرد که مؤسسه مالی BNY Mellon مسئول حفظ ذخایر USDC آن خواهد بود - بیش از 52 میلیارد سکه تا زمان انتشار در گردش است.

گروه کاری تگزاس در زمینه مسائل بلاک چین رسماً در سپتامبر 2021 و پس از تصویب لایحه مجلس نمایندگان 1576 تشکیل شد. طبق وب سایت این گروه، ماموریت آن شامل ایجاد چارچوبی برای گسترش صنعت بلاک چین در تگزاس و توصیه سیاست ها و سرمایه گذاری های ایالتی در تگزاس است. 

منبع: cointelegraph
برچسب ها: اخبار رمزارزها
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان