بیت کوین

پیش‌بینی هفتگی بیت‌کوین: چرخه توزیع بیت‌کوین به اولین هدف خود می‌رسد

نویسنده: سحر جعفری

جمعه, 28 مرداد 1401 تعداد کلمات: 602 مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه تعداد بازدید: 488

بیت‌کوین
سرفصل‌ها
  • قیمت بیت کوین به زیر SMA 200 هفته ای و سطح حجم قابل توجهی رسیده است که نشان دهنده یک روند نزولی مجدد است.
  • شکست 20600 دلار احتمالاً منجر به سقوط به حدود 19200 دلار می شود.
  • اگر BTC موفق شود سد 25000 دلاری را به سطح مقاومت تغییر دهد، تز نزولی را باطل می کند.
     

قیمت بیت کوین یک دوره فروش کنترل شده را آغاز کرده است و در حال حاضر به سطوح حمایت کوتاه مدت نزدیک می شود. ممکن است یک افزایش کمکی جزئی رخ دهد - قبل از مرحله بعدی به ناکارآمدی و نقدینگی. سرمایه گذاران باید محتاط باشند زیرا حرکت نزولی فعلی سطوح قابل توجهی را شکسته است که می تواند باعث فروش گسترده در آینده شود.

این مقاله رویکردی از بالا به پایین دارد تا اینکه بیت کوین به کجا خواهد رفت.

قیمت بیت کوین در حال سقوط

قیمت بیت کوین از زمان رد شدن آن در سطح 24989 دلار در روند نزولی بوده است. نمایه حجم بین 10 ژوئن و 19 آگوست نشان می دهد که بالاترین سطح معامله، با نام Point of Control (PoC) - یک سطح حمایت و مقاومت کلیدی در نمودار - اکنون به 23377 دلار تغییر کرده است.

این توسعه نشان می دهد که سرمایه زیادی پس از یک حرکت کوتاه به بالای SMA 200 هفته ای وارد بازار شد. با این حال، اکنون به نظر می رسد که فروشندگان پس از شکست PoC، و همچنین میانگین متحرک نمایی 30 روزه (EMA) در 23226 دلار و میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) در 22968 دلار پیروز شده اند.

این شکست سه گانه یک پیشرفت قابل توجه نزولی است و برای رویدادهای آینده خوب نیست.

قیمت بیت کوین در جستجوی حمایت به مرز پایین کانال موازی صعودی خود رفته است. نمایه حجم نشان می دهد که قیمت احتمالی می تواند به طور کامل از انتهای کانال عبور کند و یک منطقه پشتیبانی را مجدداً آزمایش کند، از 21,300 تا 20,300 دلار.

خرس‌ها احتمالاً قبل از استراحت کوتاه، قیمت بیت کوین را به این سطح پایین می‌آورند. از نقطه نظر قیمت، 19248 دلار نشان دهنده سطح حمایت پایدار است که تا 18608 دلار گسترش می یابد.

بنابراین، از منظر چشم‌انداز کوتاه‌مدت تا میان‌مدت، سرمایه‌گذاران می‌توانند انتظار سقوط ۱۵ درصدی را داشته باشند، به خصوص اگر کانال موازی صعودی به ۲۲۱۶۰ دلار سقوط کند.

BTC/USDT 1-day chart

 

در نمودار چهار ساعته، قیمت بیت کوین در مرحله دوم مرحله توزیع خود قرار دارد، جایی که در حال توسعه آخرین نقطه عرضه است و به سمت سطوح حمایتی در 22600 دلار و 22382 دلار می رود.

فراتر از این ساختارهای حمایتی کوتاه مدت، هدف قیمت بیتکوین پر کردن ناکارآمدی قیمت با نام شکاف ارزش منصفانه (FVG) در 21,140 دلار است و به طور بالقوه پایین ترین سطح را در 20,750 دلار کاهش می دهد.

BTC/USDT 4-hour chart

 

نگاهی گذرا به مدل IntoTheBlock's Global In/Out of the Money (GIOM) نشان می دهد که 2.6 میلیون آدرسی که تقریباً 1.54 میلیون بیت کوین خریداری کرده اند «در پول هستند». تقریباً دو روز پیش، این سرمایه‌گذاران «در پول» بودند و انتظار می‌رفت هر گونه فروش را کاهش دهند.

این آدرس ها بیت کوین را با قیمت متوسط 20366 دلار خریداری کرده اند. بنابراین، شکست این سطح، که همزمان با پیش‌بینی‌های فنی است، می‌تواند منجر به اصلاح شدید تا 12000 دلار برای BTC شود، زیرا دارندگان موقعیت‌های بازنده خود را کنار می‌گذارند.

BTC GIOM 

 

در حالی که اوضاع برای قیمت بیت کوین به شدت تیره و تار به نظر می رسد، تنها راهی که گاوها می توانند چشم انداز نزولی را باطل کنند این است که بتوانند مانع 25000 دلاری را به سطح حمایت برگردانند. این حرکت به گاوها این فرصت را می‌دهد تا در کف قیمتی جمع‌آوری کنند و سپس بیت کوین را به بالاترین قیمت محلی جدید بین 28000 تا 29000 دلار برساند.

منبع: cointelegraph
برچسب ها: بیت کوین
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان