دلار امریکا

تحلیل قیمت دلار - 18 آگوست 2022

نویسنده: لیلا مرادی

چهارشنبه, 26 مرداد 1401 تعداد کلمات: 531 مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه تعداد بازدید: 475

تحلیل قیمت دلار
سرفصل‌ها

دلار در روز پنجشنبه پس از صورتجلسه نشست ماه ژوئیه فدرال رزرو به این نکته اشاره کرد که نرخ های بهره آمریکا برای مدت طولانی تری برای کاهش تورم بالاتر می ماند.

دلار آمریکا بیشترین افزایش را به‌ویژه در برابر دلار استرالیا، داشت، درحالیکه رشد دستمزد ضعیف‌تر از حد انتظار بر چشم‌انداز نرخ‌های بهره استرالیا تأثیر گذاشته بود و آووسی کاهش یافت.

افزایش دلار در حالی که فدرال رزرو برای مبارزه طولانی با تورم تلاش می کند

دلار استرالیا در روز چهارشنبه با 1.2 درصد کاهش به 0.6912 دلار رسید که پایین ترین حد یک هفته اخیر بود. در نشست آسیا، با واکنش اندکی به داده‌های پر سر و صدای نیروی کار که نشان از کاهش میزان اشتغال و بیکاری می‌داد، قیمت آن در 0.6922 دلار در نوسان بود.

دلار نیوزیلند نیز در پایین‌ترین سطح خود در روز چهارشنبه ثابت شد و آخرین بار با 0.2 درصد کاهش به 0.6267 دلار رسید. دلار در برابر یورو و استرلینگ اندکی افزایش یافت و در برابر ین ثابت ماند.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد در کارگزاری سیتی ایندکس در بریزبن، گفت:

"تصویر بزرگتر برای دلار این است که در یک روند صعودی قوی قرار دارد و اکنون یک هفته کاهش را متوقف کرده است."

از برخی جهات، گاوها به دنبال کاهش هستند و من فکر می‌کنم صورتجلسه فدرال‌رزرو دلیلی برای این کار آن‌ها بود.

دلار شب گذشته 0.6 درصد در برابر ین افزایش یافت و در روز پنجشنبه در 135.06 ین باقی ماند. یورو 1.0165 دلار خریداری شد و شاخص دلار با 0.1 درصد افزایش به 106.740 رسید.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که مقامات فدرال رزرو در اواخر ماه گذشته «شواهد کمی» مبنی بر کاهش فشارهای تورمی ایالات متحده مشاهده کردند. این صورتجلسه حاکی از کندی احتمالی در سرعت افزایش ها بود، اما تغییری برای کاهش در سال 2023 که معامله‌گران تا همین اواخر بر اساس معاملات آتی نرخ بهره تعیین می‌کردند، نبود.

فیلیپ ماری، استراتژیست رابوبانک در یادداشتی به مشتریان گفت: زمانی که به یک سطح به اندازه کافی محدود کننده برسند، برای مدتی در آن سطح خواهند ماند.

این به وضوح در تضاد با محور اولیه فدرال رزرو است که بازارها در آن قیمت گذاری کرده اند.

معامله گران احتمال 39 درصدی را برای سومین افزایش متوالی 75 واحد پایه نرخ بهره فدرال رزرو در ماه سپتامبر پیش بینی می کنند و انتظار دارند که نرخ بهره تا ماه مارس به اوج خود در حدود 3.7 درصد برسد و تا اواخر سال 2023 در آنجا بماند.

در همین حال، استرلینگ و یوان چین تحت تأثیر نگرانی های اقتصادی قرار گرفتند.

مصرف ضعیف، اعتماد پایین، رشد ضعیف اعتباری، بحران املاک و سیاست‌های محدودکننده COVID-19 سایه‌ای طولانی بر چشم‌انداز چین انداخته است.

یوان با حدود 0.2 درصد کاهش به 6.7928 در هر دلار رسید. 

در این میان بریتانیا به افزایش تورم و نرخ بهره تمرکز کرده است. قیمت‌های مصرف‌کننده با سرعت سالانه 10.1 درصد در ژوئیه افزایش یافت که بالاترین میزان از سال 1982 بود. 

همچنین به زیر میانگین حرکتی 200 روزه خود در برابر یوروکاهش یافت.

کیت جوکس، استراتژیست Societe Generale در یادداشتی پرسید:

"آیا پیش از رکود غیرقابل اجتناب، پوند ضعیف تر می شود؟ یا تا زمانی که نرخ های بهره به اوج خود برسد و فاجعه اقتصادی غالب شود، پوند در اینجا باقی خواهد ماند."

او گفت: "من مطمئن هستم که امسال یک چرخه کاهش جدید را ایجاد خواهیم کرد."

منبع: investing
برچسب ها: دلار امریکا
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان