دلار امریکا

تحلیل قیمت دلار - 17 آگوست 2022

نویسنده: لیلا مرادی

چهارشنبه, 26 مرداد 1401 تعداد کلمات: 469 مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه تعداد بازدید: 507

تحلیل قیمت دلار
سرفصل‌ها

دلار آمریکا در معاملات اولیه اروپا در روز چهارشنبه پیش از انتشار صورتجلسه آخرین نشست فدرال رزرو تثبیت شد، در حالی که استرلینگ پس از آخرین رشد تورم افزایش یافت.

شاخص دلار، که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر ارزیابی می‌کند، به 106.430 رسید و روز سه‌شنبه تا حد زیادی بدون تغییر بسته شد.

تثبیت دلار پیش از نشست فدرال رزرو؛ افزایش استرلینگ با رشد تورم

نرخ تورم آمریکا که کمتر از حد انتظار بود، در هفته گذشته شاهد کاهش دلار بود درحالیکه معامله گران شروط خود را برای افزایش شدید نرخ بهره در ماه سپتامبر کاهش دادند. اما با توجه به اینکه تورم همچنان نزدیک به بالاترین سطح در 40 سال گذشته است، شاخص تا حد زیادی موقعیت از دست رفته را بازیابی کرده است، درحالیکه تعدادی از سیاست گذاران فدرال رزرو نرخ های بهره سنگین تری را در سال جاری اعلام کردند.

بازارها همچنان نسبت به اظهارنظرهای سختگیرانه تر در نشست محتاط هستند و معامله گران به دنبال این هستند که بفهمند آیا فدرال رزرو یک افزایش دیگر نرخ بهره را به میزان 75 واحد پایه در ماه سپتامبر، مطابق با افزایش ژوئیه اعلام می کند یا خیر.

همچنین انتشار داده‌های خرده‌فروشی ایالات متحده برای ماه ژوئیه که انتظار می‌رود در مقایسه با رشد 1 درصدی در ژوئن فقط 0.1 درصد افزایش را نشان دهد، درحالیکه مصرف کنندگان مخارج اختیاری را با تورم همچنان در بالاترین حد در 40 سال گذشته مهار می کنند.

در جاهای دیگر، پس از اینکه بانک مرکزی نیوزلند نرخ‌های بهره را به میزان 50 واحد پایه افزایش داد و به نیاز به تسریع زمان‌بندی افزایش نرخ بهره در آینده اشاره کرد، جفت ارز NZD/USD با 0.1% کاهش به 0.6339 رسید.

پس از اینکه دستمزدهای استرالیا به میزان سالانه 2.6 درصد در سه ماهه گذشته افزایش یافت، جفت ارز AUD/USD با 0.4٪ کاهش به 0.6995 رسید، که بسیار پایین تر از تورم اصلی 6.1٪ است که از حرکت بانک مرکزی برای انعطاف بیشتر در مورد نرخ بهره حمایت می کند.

در اروپا،

  • جفت ارز GBP/USD پس از افزایش 0.6 درصدی قیمت‌های مصرف‌کننده در بریتانیا نسبت به ژوئن، 0.1 درصد افزایش یافت و به 1.2104 رسید که باعث افزایش 10.1 درصدی نسبت به سال قبل شد - این بالاترین نرخ تورم از اوایل سال 1982 است.
  • جفت ارز EUR/USD پیش از انتشار آخرین قرائت تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم منطقه یورو در اواخر جلسه، با 0.1 درصد کاهش به 1.0163 رسید، در حالی که داده های اولیه رشد سریع‌تر از حد انتظار را قبل از کاهش پیش‌بینی‌شده با پیشرفت سال نشان می‌دهد.

تحلیلگران Nordea در یادداشتی گفتند:

چشم انداز اقتصاد منطقه یورو به سرعت نامشخص شده است و به نظر می رسد اقتصاد به سمت رکود پیش می رود.

با این حال، "با وجود ضعیف شدن چشم انداز، بانک مرکزی اروپا باید اعتبار خود را به عنوان یک مبارزه کننده با تورم تقویت کند و به افزایش نرخ های بهره ادامه دهد."

منبع: investing
برچسب ها: دلار امریکا
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان