دلار امریکا

تحلیل قیمت دلار - 16 آگوست 2022

نویسنده: لیلا مرادی

ﺳﻪشنبه, 25 مرداد 1401 تعداد کلمات: 402 مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه تعداد بازدید: 502

تحلیل قیمت دلار
سرفصل‌ها

دلار آمریکا در اوایل معاملات اروپا روز سه‌شنبه افزایش یافت و نزدیک به بالاترین سطح یک هفته‌ای خود باقی ماند درحالیکه نگرانی‌ها از رکود جهانی باعث تقاضا برای ارز امن شده است.

شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر ارزیابی می‌کند، با 0.2% افزایش در 106.632 معامله شد و بالاتر از اوج جلسه قبل در 106.55 بود که قوی‌تر از دوشنبه هفته گذشته بود. 

افزایش دلار؛. ترس از رکود پناهگاه امن را تقویت می کند

ترس از کندی رشد جهانی در حال افزایش است.

بانک خلق چین به‌طور غیرمنتظره‌ای نرخ‌های بهره را در روز دوشنبه پس از انتشار داده‌های ضعیف تولید صنعتی و خرده‌فروشی کاهش داد که نشان می‌دهد دومین اقتصاد بزرگ جهان در تلاش برای از بین بردن ضربه به رشد خود ناشی از محدودیت‌های سختگیرانه COVID است.

اروپا در سال جاری با قبوض فزاینده انرژی مواجه است، که قرار است با پیشرفت سال به شدت بر رشد تاثیر بگذارد، در حالی که فعالیت کارخانه های ایالت نیویورک در ماه آگوست به پایین ترین سطح از زمان شروع همه گیری کووید-19 کاهش یافت، که نشانه دیگری از این است که رشد بزرگترین اقتصاد جهان کند می شود.

با این حال، به نظر می رسد فدرال رزرو در نشست بعدی در ماه سپتامبر به انقباض پولی شدید خود ادامه دهد. مقامات فدرال رزرو که از زمان نشست ژوئیه صحبت کرده اند، همگی از هرگونه تصوری مبنی بر اینکه به زودی از تشدید تحریم ها دور می شوند، عقب نشینی کرده اند.

این گزارش، صورتجلسه ژوئیه فدرال رزرو را که قرار است در روز چهارشنبه برگزار شود، کاملاً مورد توجه قرار می‌دهد، درحالیکه احتمالاً داده هایی در مورد اینکه چه چیزی بانک مرکزی را مجبور می‌کند با انقباض مجدد در سپتامبر به سمت افزایش حرکت کند، ارائه خواهد کرد.

جفت ارز USD/CNY با کاهش 0.3 درصدی به 6.7920 رسید که نزدیک به پایین ترین سطح سه ماهه است.

جفت ارز GBP/USD با 0.2% کاهش یافت و به 1.2027 رسید پس از اینکه بازار کار بریتانیا نشانه های کاهش بیشتری را نشان داد و تعداد افراد شاغل در دوره آوریل تا ژوئن 160،000 نفر افزایش یافت که بسیار کمتر از حد انتظار بود، در حالی که تعداد مشاغل خالی برای اولین بار از اواسط سال 2020 کاهش یافت.

جفت ارز EUR/USD با 0.2% کاهش به 1.0142 رسید و به ضعیف ترین سطح از 5 آگوست تا کنون افت کرد، جفت ارز USD/JPY با 0.3% افزایش به 133.67 رسید، و جفت ارز AUD/USD با 0.4% کاهش به 0.6995 رسید.

منبع: investing
برچسب ها: دلار امریکا
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان