اخبار رمزارز ها

جاستین بیبر، پاریس هیلتون در میان 19 فرد مشهور خواستار NFT شیلینگ

نویسنده: سحر جعفری

دوشنبه, 24 مرداد 1401 تعداد کلمات: 686 مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه تعداد بازدید: 629

NFT
سرفصل‌ها

گروه نظارت بر مصرف‌کننده Truth in Advertising می‌گوید افراد مشهوری که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود تبلیغ می‌کنند، منطقه‌ای «مملو از فریب» هستند.

گروه ناظر مصرف‌کننده Truth in Advertising (TINA.org) 19 سلبریتی را به اتهام تبلیغ توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) بدون افشای ارتباطشان با پروژه‌ها فراخوانده است.

تبلیغ NFT توسط افراد مشهور 

سازمان غیرانتفاعی حمایت از مصرف‌کننده در وب‌سایت خود گفت که «افراد مشهوری را که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود تبلیغ می‌کنند، بررسی کرده‌اند و دریافتند که «این منطقه مملو از فریب است».

در میان این لیست پر ستاره، ستاره های ورزشی فلوید می ودر و تام بردی، نمادهای موسیقی امینم و اسنوپ داگ و چندین بازیگر زن از جمله گوئینت پالترو هستند که برای همه آنها نامه هایی ارسال شده است که از آنها خواسته شده است فورا هرگونه ارتباط مادی خود را با شرکت های NFT افشا کنند. یا برندهایی که تبلیغ کرده‌اند، با بیان اینکه:

"مروج کننده اغلب ارتباط مادی با شرکت NFT تایید شده را فاش نمی کند."

NFT ها گواهی های دیجیتالی ذخیره شده در بلاک چین هستند که مالکیت یک دارایی دیجیتال یا فیزیکی، اغلب یک اثر هنری، با بسیاری از پروژه های پرمخاطب را که اغلب تایید و تبلیغ افراد مشهور را به خود جلب می کنند، اثبات می کند.

در حالی که هیچ جریمه قانونی واقعی ضمیمه نشده است، TINA.org خاطرنشان کرد که نامه هایی را برای افراد مشهور درگیر در 8 آگوست ارسال کرده است که در آن شکایات آنها را بیان کرده و آنها را در مورد اثرات بالقوه مضر NFT های شیلینگ بر مردم توصیه کرده است.

یکی از نگرانی‌های اصلی این گروه که در نامه‌ها ذکر شده است این است که ریسک‌های مالی احتمالی مرتبط با سرمایه‌گذاری در چنین دارایی‌های دیجیتالی سفته‌بازی افشا نمی‌شوند.

TINA.org قبلاً در 10 ژوئن نامه‌هایی را به تیم‌های حقوقی جاستین بیبر و ریس ویترسپون برای تبلیغ NFT در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود بدون افشای ارتباط آنها با این پروژه‌ها ارسال کرده بود.

تیم حقوقی بیبر در 1 ژوئیه پاسخ داد و هرگونه تخلف را رد کرد، اما اعلام کرد که پست ها به روز می شوند.

در حالی که تیم حقوقی ویترسپون در 20 ژوئیه با TINA.org تماس گرفت و ادعا کرد که این بازیگر هیچ سود مادی از تبلیغ NFT دریافت نمی کند.

شیلینگ می تواند دستورالعمل های FTC را نقض کند

TINA.org در یک پست وبلاگ در وب سایت خود نوشت که افراد مشهور قبلاً ذکر شده ممکن است قوانین کمیسیون تجارت فدرال (FTC) را در مورد استفاده از تأییدیه ها و گواهی ها در تبلیغات و الزامات تأثیرگذاران نقض کنند.

گروه مدافع به وب‌سایت FTC پیوند می‌زند که اینفلوئنسرها باید هر گونه ارتباط مادی را با مارک‌هایی که تأیید می‌کنند افشا کنند، و افشاگری‌ها را شفاف، بدون ابهام، آشکار، و در داخل تأییدیه ارائه دهند.

تا کنون، موردی منتشر نشده است که افراد مشهور با مجازات های قانونی برای شیلینگ NFT یا کریپتو مواجه شوند.

اگرچه چندین شکایت دسته جمعی در حال انجام وجود دارد، که معروف ترین آنها علیه ایلان ماسک به دلیل تأیید دوج کوین و مارک کوبان به دلیل تبلیغ محصولات رمزارز Voyager است.

تعداد انگشت شماری از سلبریتی های دیگر مانند مت دیمون با حضور در تبلیغی که محصولات کریپتو را تبلیغ می کرد، سر و صدای زیادی به پا کردند که شاهد آن بود که این بازیگر بی وقفه به دلیل مشارکتش مورد تمسخر و تمسخر قرار می گرفت.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا: به افراد مشهور گوش ندهید

در سال 2017، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در پستی در وب سایت خود به سرمایه گذاران در مورد عرضه اولیه سکه با پشتوانه افراد مشهور هشدار داد.

"سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که تاییدیه افراد مشهور ممکن است بی طرفانه به نظر برسد، اما در عوض ممکن است بخشی از یک تبلیغ پولی باشد."

افراد مشهوری که سرمایه‌گذاری را تایید می‌کنند، اغلب از تخصص کافی برای اطمینان از مناسب بودن سرمایه‌گذاری و مطابقت با قوانین اوراق بهادار فدرال برخوردار نیستند.

به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار، افراد مشهور و اینفلوئنسرهایی که از رسانه‌های اجتماعی برای تشویق دنبال‌کنندگان خود به خرید سهام یا سایر سرمایه‌گذاری‌ها استفاده می‌کنند، در صورتی که ماهیت، منبع و میزان غرامت پرداخت شده را به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم فاش نکنند، می‌توانند غیرقانونی باشند.

منبع: cointelegraph.com
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان