فاندامنتال

سهام در ایالات متحده افزایش یافت، آسیایی ها به همریخته بودند!

نویسنده: اهورا چالکی

دوشنبه, 24 مرداد 1401 تعداد کلمات: 430 مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه تعداد بازدید: 570

بازار سهام چین
سرفصل‌ها

در حالی که PBoC به طور غیرمنتظره ای نرخ ها را برای حمایت از اقتصاد کاهش داد، سهام آسیایی در اولین روز هفته با یک حس متفاوت و منفی شروع به کار کردند.

بر اساس داده‌های منتشر شده در روز دوشنبه، خرده‌فروشی و تولیدات صنعتی در چین در ماه جولای، هر دو نسبت به انتظارات نرم‌تر بودند و به خوانش ناامیدکننده وام‌دهی بانکی جدید افزودند.

هفته پس از داده های چین با احساسات منفی آغاز شد!

در حالی که PBoC نرخ پایه بهره وام را از 3.70 درصد به 2.75 درصد کاهش داد، داده های هفته گذشته نشان داد که وام های جدید در چین به شدت کاهش یافته است تا اثرات منفی قرنطینه های اعمال شده در چند ماه گذشته را نشان دهد.

همچنین، افزایش فشارهای کندی از سایر اقتصادها، می تواند بر تولید و صادرات کارخانه چین نیز تأثیر بگذارد.

از جنبه مثبت می توان به نرخ بیکاری اشاره کرد که با کاهش 0.1 درصدی به 5.4 درصد کاهش یافت. داده های مثبت بازار کار و کاهش نرخ بهره توسط PBoC، اصلی ترین دلیلی بود که به شاخص شانگهای کمک کرد تا زیان خود را دوباره به دست آورد و ثابت بماند، در حالی که هانگ سنگ 0.67 درصد از دست داد. یوان به پایین‌ترین نرخ خود در برابر دلار آمریکا از 16 ماه می رسیده است. بازده اوراق قرضه 10 ساله چین نیز به 2.67 درصد کاهش یافت.

در حالی که هنوز سرمایه گذاران نگران این هستند که فدرال رزرو در نشست بعدی چه تصمیمی خواهد گرفت، و وال استریت چه واکنشی به آن نشان خواهد داد، صورتجلسه FOMC که چهارشنبه این هفته منتشر خواهد شد، لحن سخت گیرانه سخنرانان اخیر سخنرانان فدرال رزرو را تایید خواهد کرد که می گفتند FED چاره ای جز افزایش نرخ بهره ندارد، زیرا تورم با وجود کاهش های اخیر، هنوز بسیار بالا است.

در واکنش، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران و معامله‌گران معتقدند که تورم ایالات متحده با نادیده گرفتن اظهارات انقباضی اعضای FOMC به اوج خود رسیده باشد. این امیدها برای فرود نرم اقتصادی به بازارهای سهام ایالات متحده کمک کرد تا رشد کنند. از سوی دیگر، منحنی بازدهی هنوز عمیقا معکوس است و نشان می دهد که سرمایه گذاران سنتی هنوز به فرود نرم شک دارند. علاوه بر این، خطرات ژئوپلیتیکی با هیئتی از قانونگذاران آمریکایی در تایوان برای یک سفر دو روزه همچنان بالاست.

با این حال و با در نظر گرفتن همه این شرایط، تا کنون SP500 و میانگین صنعتی داوجونز، هر دو 0.5٪ افزایش یافته اند و NASDAQ نیز رشد0.7٪ داشته است. با این حال، هنوز برای تایید روند صعودی کامل، قبل از سمپوزیوم اقتصادی جکسون هول و داده های بعدی تورم ایالات متحده، زود است.

منبع: IFC Markets
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان