پوند انگلیس

پیش بینی هفتگی قیمت پوند - 14 آگوست 2022

نویسنده: لیلا مرادی

یکشنبه, 23 مرداد 1401 تعداد کلمات: 940 مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه تعداد بازدید: 188

پیش بینی هفتگی قیمت پوند
سرفصل‌ها

جفت ارز GBP/USD پس از افزایش شدید نرخ بهره بانک مرکزی انگلستان (BOE)، دو افزایش هفتگی متوالی را تجربه کرد.

تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم بریتانیا یک رکود بالقوه را تایید می کند، تورم ایالات متحده نیز بسیار مهم است.

کاهش به پایان نرسیده؟ تمرکز بر تورم ایالات متحده، تولید ناخالص داخلی بریتانیا است

پذیرش بالای 1.2200 برای گاوهای پوند برای حفظ روند بهبود حیاتی است.

گاوهای جفت ارز GBP/USD پس از دو صعود متوالی هفتگی با کاهش مواجه شدند و بنابراین، هفته را در محدوده منفی به پایان رساندند. افزایش نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس (BOE) و نگرانی های مداوم از رکود ممکن است با عملکرد ضعیف پوند مرتبط باشد. گزارش شغلی چشمگیر ایالات متحده در ماه ژوئیه در روز جمعه، تردید خریداران کیبل را به سمت تورم بحرانی ایالات متحده و انتشار سه ماهه تولید ناخالص داخلی بریتانیا برجسته کرد.

هفته گذشته چه اتفاقی افتاد؟

ضعف دلار آمریکا در ابتدای هفته در روز دوشنبه ادامه یافت، درحالیکه جریان های ریسک در بحبوحه کاهش احتمال افزایش 75 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در ماه سپتامبر غالب شد. جفت ارز GBP/USD بر اساس افزایش 150 پیپی هفته گذشته و با پیش بینی افزایش 50 واحد پایه نرخ بهره توسط بانک مرکزی انگلستان (BOE) برای مبارزه با تورم، به بالاترین سطح در چهار هفته گذشته در 1.2293 رسید. اما دلار با تشدید نگرانی‌ها از رکود در کنار تشدید تنش‌های ژئوپلیتیک، در اواسط هفته به رشد خود بازگشت. پیش از سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، با وجود هشدار چین نسبت به انجام این سفر، پیشنهادات امن برای دلار دوباره ظاهر شد. در همین حال، سرمایه‌گذاران داده‌های ترکیبی شاخص مدیران خرید (PMI) تولید و خدمات ISM ایالات متحده را ارزیابی کردند، درحالیکه بازده اوراق قرضه خزانه‌داری همچنان در سطوح پایین‌تر اختلاف دارند، که نشانه‌ای از رکود اقتصادی است.

اظهار نظر سختگیرانه سیاستگذاران فدرال رزرو، چارلز ایوانز، جیمز بولارد و مری دالی، شانس افزایش 75 واحد پایه را در سپتامبر به حدود 50 درصد افزایش داد و حمایت بسیار مورد نیاز را برای گاوهای دلار ارائه کرد. علاوه بر این، نتایج خوش‌بینانه درآمد شرکت‌های ایالات متحده باعث کاهش ترس از رکود شد، در حالی که بازارها بر این باور بودند که فدرال رزرو از طریق تراز سال جاری به مسیر انقباضی خود ادامه می دهد. جفت ارز GBP/USD منطقه تقاضای 1.2100 را قبل از اعلام افزایش نرخ بهره بانک مرکزی انگلستان (BOE)در روز پنجشنبه آزمایش کرد. داده‌های ضعیف بریتانیا باعث کاهش بیشتر پوند شد، درحالیکه نشان داد که بخش خدمات فعالیت تجاری این کشور با ضعیف‌ترین سرعت خود در 17 ماه گذشته گسترش یافته است. شاخص مدیران خرید (PMI) نهایی خدمات S&P انگلستان از 54.3 در ژوئن در مقابل 53.3 پیش بینی شده در ماه جولای به 52.6 کاهش یافت.

این جفت ارز پس از کاهش ارزش پوند به دلیل پیش بینی رکود اقتصادی در اواخر سال جاری توسط بانک مرکزی انگلستان (BOE) تحت فشار فروش مجدد قرار گرفت. بانک مرکزی همان طور که انتظار می رفت، نرخ های بهره کلیدی را 50 واحد پایه افزایش داد و به 1.75 درصد رساند، اما اشاره کرد که در مسیر کاهش از پیش تعیین شده قرار ندارد. پیش‌بینی‌های تورم تا اکتبر به بالای 13 درصد اصلاح شد. کیبل با افزایش نرخ بهره بانک مرکزی انگلستان (BOE) به پایین ترین سطح پنج روزه خود یعنی 1.2065 رسید، اما توانست بخشی از کاهش های خود را جبران کند، درحالیکه دلار آمریکا در کنار بازده اوراق قرضه پس از افزایش 260 هزار نفری اولیه هفتگی مطالبات بیکاری، در حدود اوج  8 ماهه خود قرار گرفت. 

در آخرین روز معاملاتی هفته، این جفت ارز در میان نگرانی قبل از گزارش اشتغال غیرکشاورزی (NFP) نزولی شد. با گزارش دفتر آمار کار ایالات متحده، افزایش 528،000 نفری اشتغال غیرکشاورزی (NFP) در مقایسه با پیش بینی 250000 بازار، دلار قوت گرفت و جفت ارز GBP/USD را مجبور کرد تا کاهش خود را به سمت 1.2000 افزایش دهد. جزئیات بیشتر گزارش مشاغل نشان داد که تورم دستمزد سالانه در 5.2 درصد ثابت مانده است.

هفته آینده: تاکید بر تورم ایالات متحده و تولید ناخالص داخلی بریتانیا 

هفته پیش رو شروع ضعیف از دیدگاه انتشار داده های اقتصادی را جبران می کند که منجر به نیمه دوم پر حادثه می شود. شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا (CPI) و تولید ناخالص داخلی سه ماهه بریتانیا احتمالاً در کانون توجه قرار خواهند گرفت. علاوه بر این، تنش‌های آمریکا و چین بر سر تایوان، ترس از رکود اقتصادی و تشدید انتظارات فدرال رزرو همچنان به کنترل احساسات منجر خواهد شد.

دوشنبه در هر دو سوی اقیانوس اطلس کاملاً بدون داده است، در حالی که سه شنبه شاهد انتشار گزارش های جزئی ایالات متحده، در هزینه های اولیه کار واحد و بهره وری اولیه غیر کشاورزی خواهیم بود.

گزارش تورم ماهانه ایالات متحده در روز چهارشنبه اعلام خواهد شد، که تأثیر قوی بر بازار خواهد داشت، درحالیکه نرخ تورم فعلی در بالاترین سطح از نوامبر 1981 در 9.1٪ به صورت سالانه قرار دارد. آمار بالای شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) نیاز به افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را در جلسه بعدی خود تقویت می کند، که می تواند دلار را تا قیمت پوند افزایش دهد.

داده های هفتگی ادعاهای بیکاری و شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) ایالات متحده در روز پنجشنبه نیز برای شکل دادن به انتظارات فدرال رزرو بسیار مهم است. در روز جمعه، با انتشار داده های تولید ناخالص داخلی ماهانه و فصلی بریتانیا، توجهات به سمت بریتانیا معطوف خواهد شد. این اولین برآورد تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم است و برای معامله گران پوند بسیار مهم است، به ویژه با توجه به آخرین چشم انداز اقتصادی نامشخص بانک مرکزی انگلستان (BOE). داده های تولید و تولید صنعتی کشور نیز به موازات آن منتشر خواهد شد.

در بخش کلان ایالات متحده، داده های اولیه احساسات مصرف کننده و انتظارات تورمی UoM هفته مهم دیگری را به پایان خواهد رساند.

منبع: FxStreet
برچسب ها: پوند انگلیس
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان