اخبار رمزارز ها

Web3 به تایوان کمک می کند تا اطلاعاتش را در برابر حملات سایبری ایمن کند

نویسنده: سحر جعفری

جمعه, 21 مرداد 1401 تعداد کلمات: 415 مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه تعداد بازدید: 544

Web3
سرفصل‌ها

در تلاشی علیه حملات سایبری چین، تایوان از فناوری Web3 برای اشتراک‌گذاری غیرمتمرکز فایل پس از بازدید پلوسی استفاده می‌کند.

وزارت امور دیجیتال تایوان (MODA) قصد دارد در تلاش برای مقابله با حملات سایبری، فناوری غیرمتمرکز را در پورتال وب خود پیاده کند.

اشتراک گذاری غیرمتمرکز فایل ها

سیستم فایل بین سیاره ای (IPFS) یک فناوری Web3 است که مقامات دولتی از آن برای اشتراک گذاری غیرمتمرکز فایل استفاده می کنند.

IPFS محتوا را از طریق هش فایل شناسایی می‌کند، که به فایل‌های ذخیره شده توسط چندین شخص اجازه می‌دهد در هر جایی پیدا شوند و با HTTP ساده به آنها دسترسی داشته باشید.

این تحول پس از سفر جنجالی نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده به تایوان، به رغم هشدارهای سرزمین اصلی چین صورت گرفت.

از زمان این بازدید، وب‌سایت‌های دولتی با حملات متعددی مواجه شده‌اند که از سرزمین اصلی سرچشمه می‌گیرند. این شامل یک حمله انکار سرویس توزیع شده (DDoS) است که سایت ها را غیرقابل دسترس می کند.

سفر پلوسی به تایوان نه تنها از نظر ژئوپلیتیکی فضا را تکان داد، بلکه موجی در بازار کریپتو ایجاد کرد. بیت کوین در روز 3 آگوست روز بعد به مقاومت روزانه 23500 دلاری خود رسید.

با این حال، سایت جدید MODA با اجرای فناوری Web3 در حال تغییر است و در حال حاضر دارای فایل‌ها و فهرست اصلی سایت در IPFS است.

آدری تانگ، وزیر دیجیتال تایوان به رسانه رسمی دولتی گفت که تا کنون، سایت MODA از زمانی که در همان روزی که ارتش چین تمرینات خود را آغاز کرد، مورد حمله قرار نگرفته است.

تانگ گفت این سایت از ترکیبی از ابزارهای Web3 و Web2 استفاده می کند.

از ساختار Web3 استفاده می‌کند که به جامعه بلاک چین جهانی و شبکه اصلی Web2 مرتبط است. بنابراین اگر بتوان آن را حذف کرد، همه چیز از اتریوم تا NFT حذف خواهد شد، که بعید است.
به گفته مقامات تایپه، تایوان در سال گذشته شاهد نزدیک به 5 میلیون حمله سایبری یا حداقل اسکن برای آسیب پذیری های سیستم بوده است.

پیاده سازی فناوری Web3 گامی مثبت به سوی اجرای فناوری نوظهور است. اگرچه تانگ خطرات سایر دارایی های Web3 مانند رمزارز را در فعالیت هایی مانند پولشویی برجسته کرد.

رابطه تایوان با افت و خیزهای ارزهای دیجیتال. اخیراً پس از مقایسه ارزهای دیجیتال با قمار آنلاین، این کشور به‌طور غیرمستقیم خرید ارزهای دیجیتال با کارت‌های اعتباری را ممنوع کرد.

با این وجود، این کشور، مانند بسیاری دیگر در سراسر جهان، در حال اجرای آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) است. در حال حاضر، ارز دیجیتال خود را برای توزیع بین پنج بانک تایوانی توزیع می کند.

منبع: cointelegraph.com
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان