اخبار رمزارز ها

ویتالیک بوترین آدرس های مخفیانه را برای مالکیت ناشناس NFT پیشنهاد می کند

نویسنده: سحر جعفری

ﺳﻪشنبه, 18 مرداد 1401 تعداد کلمات: 305 مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه تعداد بازدید: 565

NFT
سرفصل‌ها

"شما قادر خواهید بود به عنوان مثال. یک NFT به vitalik.eth ارسال کنید بدون اینکه کسی به جز من (مالک جدید) بتواند ببیند مالک جدید کیست."

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، پیشنهاد کرده است که ممکن است یک "رویکرد با فناوری پایین" برای ترکیب ویژگی های حریم خصوصی در تراکنش های توکن غیرقابل تعویض یا NFT وجود داشته باشد.

مخفی بودن آدرس فرستنده برای اشخاص ثالث

در یک پست دوشنبه در کانال تحقیقاتی اتریوم، بوترین ضمن پیشنهاد راه حل خود، به استدلال‌های غیر تعاملی مختصر دانش صفر یا zk-SNARK اشاره کرد. بنیانگذار اتریوم در عوض پیشنهاد کرد که کیف پول قراردادهای هوشمند می تواند شامل روشی باشد که به فرستنده اجازه می دهد اساساً آدرس خود را برای اشخاص ثالث پنهان کند.

"شما قادر خواهید بود به عنوان مثال. یک NFT به vitalik.eth ارسال کنید بدون اینکه کسی بجز من (مالک جدید) بتواند ببیند مالک جدید کیست."

ایده: آدرس های مخفیانه برای ERC721s.

رویکردی با فناوری پایین برای افزودن مقدار قابل توجهی از حریم خصوصی به اکوسیستم NFT.

بنابراین شما قادر خواهید بود به عنوان مثال. یک NFT به vitalik.eth بفرستید بدون اینکه کسی بجز من (مالک جدید) بتواند ببیند مالک جدید کیست.

— vitalik.eth (VitalikButerin) 8 اوت 2022

بوترین اظهار داشت که با استفاده از این روش، فرستنده‌ها باید از طریق زنجیره انتقال «اتحادیه کافی برای پرداخت هزینه‌ها 5 تا 50 برابر» را وارد کنند. با این حال، او افزود که "شاید راه حل عمومی بهتری وجود داشته باشد که شامل جستجوگران تخصصی یا سازندگان بلاک باشد."

یافتن تعادل بین نیمه ناشناس بودن و شفافیت در بلاک چین برای بسیاری چالشی بوده است زیرا فضای رمزنگاری همچنان در حال رشد است. در ماه ژانویه، Cointelegraph گزارش داد که مواردی از کاربرانی که آدرس های IP را از بازار NFT OpenSea و همچنین MetaMask خارج کرده اند وجود دارد.

بوترین در هفته بلاک چین از یکشنبه 7 اوت تا یکشنبه 14 آگوست سخنرانی خواهد کرد.

منبع: cointelegraph.com
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان