پوند انگلیس

پیش بینی هفتگی قیمت پوند - 7 آگوست 2022

نویسنده: لیلا مرادی

یکشنبه, 16 مرداد 1401 تعداد کلمات: 958 مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه تعداد بازدید: 208

پیش بینی هفتگی قیمت پوند
سرفصل‌ها

جفت ارز GBP/USD پس از افزایش سیاست های تسهیلی پولی و مالی بانک مرکزی انگلیس (BOE)، دو افزایش هفتگی متوالی را تجربه کرد.

تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم انگلستان، رکود بالقوه را تایید می کند، تورم ایالات متحده نیز بسیار مهم است.

پیش بینی هفتگی قیمت پوند: کاهش یافته است اما حذف نشده است؟ تمرکز بر تورم ایالات متحده، تولید ناخالص داخلی بریتانیا

پذیرش بالای 1.2200 برای گاوهای پوند برای حفظ روند بهبود حیاتی است.
گاوهای جفت ارز GBP/USD پس از دو رشد هفتگی متوالی با کاهش مواجه شدند و بنابراین، هفته را در محدوده منفی به پایان رساندند. افزایش نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس (BOE) و نگرانی های مداوم از رکود ممکن است با عملکرد ضعیف کیبل مرتبط باشد. گزارش چشمگیر اشتغال ایالات متحده در ماه ژوئیه در روز جمعه، تاکید کرد تردید خریداران کیبل به سمت تورم بحرانی ایالات متحده و انتشار سه ماهه تولید ناخالص داخلی بریتانیا است.

هفته گذشته چه اتفاقی افتاد؟

ضعف دلار آمریکا در ابتدای هفته در روز دوشنبه ادامه یافت، درحالیکه جریان های ریسک در بحبوحه کاهش احتمال افزایش 75 واحد پایه ای نرخ بهره فدرال رزرو در ماه سپتامبر غالب شد. جفت ارز GBP/USD بر اساس افزایش 150 پیپی هفته گذشته رشد کرد و با پیش بینی افزایش 50 واحدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی انگلیس (BOE) برای مبارزه با تورم، به بالاترین سطح در چهار هفته گذشته در 1.2293 رسید. اما با تشدید نگرانی‌ها از رکود در کنار تشدید تنش‌های ژئوپلیتیک، دلار در اواسط هفته به رشد خود بازگشت. پیش از سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، با وجود هشدار چین نسبت به انجام این سفر توسط آمریکا، پیشنهادات امن برای دلار دوباره مشاهده شد. در همین حال، سرمایه‌گذاران داده‌های ترکیبی شاخص مدیران خرید (PMI) تولید و خدمات ISM ایالات متحده را ارزیابی کردند، درحالیکه بازده اوراق قرضه خزانه‌داری همچنان در سطوح پایین‌تر تلاش می کند که نشان‌دهنده رکود اقتصادی است.

اظهارات سختگیرانه سیاستگذاران فدرال رزرو، چارلز ایوانز، جیمز بولارد و مری دالی، احتمال افزایش 75 واحد پایه نرخ بهره را در سپتامبر به حدود 50 درصد افزایش داد و حمایت بسیار مورد نیاز را برای گاوهای دلار ارائه کرد. علاوه بر این، نتایج خوش‌بینانه درآمد شرکت‌های ایالات متحده باعث کاهش ترس از رکود شد، در حالی که بازارها بر این باور بودند که فدرال رزرو می‌تواند از طریق تراز سال جاری به مسیر انقباضی خود ادامه دهد. جفت ارز GBP/USD منطقه تقاضای 1.2100 را قبل از افزایش نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس (BOE) در روز پنجشنبه آزمایش کرد. داده‌های ضعیف بریتانیا، پوند را بیشتر ضعیف کرد، درحالیکه نشان داد که بخش خدمات فعالیت تجاری این کشور با ضعیف‌ترین سرعت خود در 17 ماه گذشته گسترش یافته است. شاخص مدیران خرید (PMI) نهایی خدمات S&P انگلستان از 54.3 در ژوئن در مقابل 53.3 پیش بینی شده در ژوئیه، به 52.6 کاهش یافت.

این جفت ارز پس از کاهش ارزش پوند به دلیل پیش بینی رکود اقتصادی در اواخر سال جاری توسط بانک مرکزی انگلیس (BOE)، تحت فشار فروش مجدد قرار گرفت. همان طور که انتظار می رفت، بانک مرکزی نرخ های بهره کلیدی را 50 واحد پایه افزایش داد و به 1.75 درصد رساند، اما اشاره کرد که در مسیر انقباض از پیش تعیین شده قرار ندارد. پیش‌بینی تورم تا اکتبر به بالای 13 درصد اصلاح شد. کیبل با افزایش نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس (BOE) به پایین ترین سطح پنج روزه خود یعنی 1.2065 رسید، اما توانست برخی از کاهش های خود را جبران کند، درحالیکه دلار آمریکا پس از افزایش 260 هزار نفری مطالبات اولیه بیکاری هفتگی، در نزدیکی بالاترین سطح خود در 8 ماهه قرار داشت، جایگاه خود را در کنار بازده اوراق قرضه از دست داد.

در آخرین روز معاملاتی هفته، جفت ارز در میان نگرانی های قبل از گزارش اشتغال غیرکشاورزی (NFP) کاهش یافت. با گزارش دفتر آمار کار ایالات متحده، افزایش 528،000 اشتغال غیرکشاورزی (NFP) در مقایسه با انتظار 250،000 بازار، دلار افزایش یافت و GBP/USD را مجبور کرد تا به سمت 1.2000 کاهش یابد. جزئیات بیشتر گزارش مشاغل نشان داد که تورم دستمزد سالانه در 5.2 درصد ثابت مانده است.

هفته آینده: تاکید بر تورم ایالات متحده و تولید ناخالص داخلی بریتانیا است

هفته پیش رو شروع ضعیف از دیدگاه انتشار داده های اقتصادی را جبران می کند که منجر به نیمه دوم پر رویداد می شود. شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) و تولید ناخالص داخلی سه ماهه بریتانیا احتمالاً در کانون توجه قرار خواهند گرفت. علاوه بر این، تنش‌های آمریکا و چین بر سر تایوان، ترس از رکود اقتصادی و کاهش انتظارات فدرال رزرو همچنان به هدایت احساسات منجر خواهد شد.

دوشنبه در هر دو سوی اقیانوس اطلس کاملاً بدون داده است، در حالی که سه شنبه شاهد انتشار گزارش های جزئی ایالات متحده، در مورد هزینه های اولیه کار واحد و بهره وری اولیه اشتغال غیر کشاورزی خواهیم بود.

تورم ماهانه ایالات متحده در روز چهارشنبه گزارش خواهد شد، که تأثیر قوی بر بازار خواهد داشت، درحالیکه نرخ تورم فعلی در بالاترین سطح از نوامبر 1981 در 9.1٪ به صورت سالانه قرار دارد. آمار بالای شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) نیاز به افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را در جلسه بعدی خود تقویت می کند، که می تواند دلار را به قیمت پوند افزایش دهد.

داده های هفتگی ادعاهای بیکاری و شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) ایالات متحده در روز پنجشنبه نیز برای عمل به انتظارات فدرال رزرو بسیار مهم است. در روز جمعه، با انتشار داده های تولید ناخالص داخلی ماهانه و فصلی بریتانیا، توجهات به سمت بریتانیا معطوف خواهد شد. این اولین برآورد تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم است و برای معامله گران پوند بسیار مهم است، به ویژه با توجه به آخرین چشم انداز اقتصادی نامشخص بانک مرکزی انگلیس (BOE). داده های تولیدی و صنعتی کشور نیز همزمان منتشر خواهد شد.

در بخش کلان اقتصادی ایالات متحده، داده های اولیه احساسات مصرف کننده و انتظارات تورمی UoM هفته مهم دیگری را به پایان خواهد رساند.

منبع: FxStreet
برچسب ها: پوند انگلیس
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان