بیت کوین

پیش بینی هفتگی بیت کوین: رسیدن قیمت به 21000 دلار اگر گاوها کنترل خود را در این نقطه از دست بدهند

نویسنده: سحر جعفری

شنبه, 15 مرداد 1401 تعداد کلمات: 819 مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه تعداد بازدید: 597

بیت کوین
سرفصل‌ها
  • قیمت بیت کوین شکل گیری فراکتال را در نمودار بازه زمانی پایین تر نشان می دهد که نشان دهنده یک معکوس بالقوه در روند است.
  • این پیشرفت به بازبینی ناکارآمدی قیمت چهار ساعته در 21,440 دلار اشاره دارد که می تواند تا 21,115 دلار افزایش یابد.
  • چرخش موفقیت آمیز سطح مقاومت 24565 دلاری به کف حمایتی، این تز نزولی را باطل می کند.

قیمت بیت کوین تنظیمات جالبی را نشان می دهد که می تواند حرکت بعدی آن را آشکار کند. با بررسی دقیق تر و فنی آن از چشم انداز نزولی برای ارزهای دیجیتال پیشرو پشتیبانی می کند.

تحولات اساسی کریپتو

با این حال، همه چیز برای قیمت بیت کوین منفی نیست، وقتی سرمایه گذاران تحولات اساسی که در هفته گذشته رخ داده است را در نظر بگیرند. شاید مهمترین آنها ورود BlackRock، بزرگترین مدیر دارایی در جهان، به فضای ارزهای دیجیتال از طریق مشارکت با یک صرافی دارایی دیجیتال مستقر در ایالات متحده، Coinbase باشد.

خبر این به روز رسانی باعث شد تا سهام کوین بیس بیش از 10 درصد افزایش یابد.

یکی دیگر از به‌روزرسانی‌های قابل توجه، اعلام عرضه معاملات آتی بیت‌کوین و اتر یورو توسط بورس کالای شیکاگو (CME) در 29 اوت است.

علیرغم این تحولات اساسی، قیمت بیت کوین برای چند ساعت نسبتاً ثابت ماند اما در نهایت به زیر میانگین متحرک 200 هفته ای (SMA) در 22794 دلار رسید و میانگین متحرک نمایی 30 روزه (EMA) را مجدداً در 22499 دلار آزمایش کرد.


با این حال، اکنون همه چیز نسبتاً بد به نظر می رسد، زیرا این فراکتال BTC جدید توسعه یافته چشم انداز نزولی را پیش بینی می کند.

قیمت بیت کوین برای نزول بیشتر آماده است

فراکتال قیمت بیت کوین حول میانگین متحرک نمایی 30 روزه می چرخد ​​و آخرین باری که بیت کوین بالاتر از این فراکتال قرار گرفت، تقریباً 13 درصد افزایش یافت و بالاترین سطح محلی را در 24296 دلار تعیین کرد. این حرکت در پنج روز آینده لغو شد زیرا کریپتو بزرگ سعی کرد از متحرک نمایی متحرک نمایی 30 روزه اخیراً تغییر یافته به عنوان یک طبقه پشتیبانی استفاده کند.

با این حال، آنچه جالب است، اقدام قیمت بیت کوین است که منجر به یک روند نزولی شد: زمانی که BTC سعی کرد از متحرک متحرک نمایی 30 روزه به عنوان یک عصا برای جلوگیری از روند نزولی خود استفاده کند، الگوی دو برابری را تشکیل داد.

پس از چند روز روند پایین تر از میانگین متحرک نمایی فوق الذکر، قیمت بیت کوین بار دیگر از طریق متحرک نمایی 30 روزه سقوط کرد و 8 درصد افزایش یافت و در سطح 50 درصدی اصلاحی در 24565 دلار رد شد. این مانع، نقطه میانی سقوط 42 درصدی بین آوریل و ژوئن 2022 است.

افزودن اعتبار به این چشم انداز نزولی، منطقه عرضه چهار ساعته است که از 23383 دلار به 24194 دلار گسترش می یابد. تا کنون، قیمت بیت کوین قبلاً به این سطح رسیده است و باعث ایجاد یک راه اندازی کوتاه بالقوه شده است. با این حال، سرمایه‌گذاران می‌توانند صبور باشند و منتظر تست مجدد نوسان 23666 دلاری برای افزایش دو برابری باشند.

BTC/USDT 4-hour chart

 

در آینده، اگر بیت کوین دو بالای 23666 دلاری دیگر را تشکیل دهد، فراکتال را دوباره ایجاد می‌کند و سقوط ورودی را پیش‌بینی می‌کند.

اهداف این تنظیم شامل SMA 200 هفته ای 22749 دلار و به دنبال آن ناکارآمدی قیمت، با نام دیگر شکاف ارزش منصفانه در 21،440 دلار و حجم 21،115 دلار است.

این مانع بالاترین سطح معامله برای حجم BTC از آوریل 2022 است. جزئیات بیشتر را می توانید در نمودار پیوست شده زیر مشاهده کنید. در POC، فعالان بازار می توانند انتظار افزایش شدید فشار خرید و کشمکش بین خریداران و فروشندگان را داشته باشند.

این مبارزه یک موضوع مشترک در همه فراکتال‌های کانال موازی صعودی است که از آغاز سال 2022 مشاهده شده‌اند. بنابراین، اگر سرمایه‌گذاران به دنبال کوتاه کردن شکل دوطرفه در 23,66 دلار هستند، باید سود رزرو را در 21,115 دلار در نظر بگیرند.

BTC/USD 1 -day chart

 

سناریوهای بی اعتبار برای BTC

اگر سرمایه گذاران با ایده کوتاه کردن قیمت بیت کوین موافق هستند، باید سناریوهایی را نیز در نظر بگیرند که در آنها این اظهارات توضیح داده شده در بالا باطل می شود.

اولین سناریوی ابطال برای سرمایه‌گذارانی است که ضررهای محدودی دارند، یعنی بالاتر از حد بالای محدوده عرضه چهار ساعته در 23666 دلار. در چنین مواردی، اگر قیمت بیت کوین تصمیم بگیرد FVG یک ساعته را در 24362 دلار مجدداً آزمایش کند، ضررهای توقف فوق الذکر تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

در حالی که این ممکن است نزولی به نظر برسد، فعالان بازار می‌توانند حد ضرر گسترده‌تری را تعیین کنند یا در ۲۳۶۶۶ دلار دوباره وارد بازار شوند.

سناریوی ابطال دوم برای خرس‌ها بسیار تلخ‌تر از گاو نر است، زیرا شامل یک چرخش سطح مقاومت 24565 دلاری به یک کف حمایتی است. این توسعه نشان دهنده تجدید حیات حرکت صعودی و بی اعتباری تشکیل فراکتال خواهد بود.

در چنین حالتی، فعالان بازار باید به سیگنال‌های بازار توجه کنند و بر این اساس خود را در موقعیتی قرار دهند. این پیشرفت می‌تواند باعث شود که بیت‌کوین سطوح 28000 تا 29000 دلاری را مجددا آزمایش کند تا یک تاپ محلی تشکیل دهد.

منبع: fxstreet
برچسب ها: بیت کوین
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان