پولکادات

آیا قیمت پولکادات (DOT) اکنون که پیام‌های زنجیره‌ای متقاطع فعال است، روند معکوس خواهد داشت؟

نویسنده: سحر جعفری

جمعه, 16 اردیبهشت 1401 تعداد کلمات: 647 مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه تعداد بازدید: 1490

پولکادات
سرفصل‌ها

قیمت پولکادات اکنون می تواند دلیلی برای افزایش پیدا کند که پیام های متقابل زنجیره ای در آن قابلیت همکاری جدید، اشتراک گذاری و گزینه هایی برای برش استیبل کوین دلار آمریکا را به ارمغان می آورد.

توسعه در اکوسیستم پولکادات (DOT) در طول یک سال و نیم گذشته به آرامی آشکار شده است، و کار انجام شده توسط توسعه دهندگان در نهایت با پایان حراج های پاراچین و راه اندازی اولین زنجیره ها در شبکه اصلی شروع به ثمر می کند.

مرحله بعدی قابلیت همکاری در اکوسیستم اکنون شروع می شود که عملکرد زنجیره ای متقابل در شرف آغاز به کار است. این مرحله بعدی به پاراچین های مبتنی بر پولکادات اجازه می دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و دارایی ها را بین زنجیره ها منتقل کنند.

پس از تصویب رأی جامعه، v0.9.19 در Polkadot به تصویب رسید. این ارتقا شامل یک تماس دسته‌ای بود که زمان اجرا Polkadot را ارتقا می‌داد تا پیام‌های پاراچین به پاراچین را از طریق XCM فعال کند و Statemint را برای شامل کردن دارایی‌های ضرب (مانند NFT) و تله‌پورت‌ها ارتقا داد.

— Polkadot (Polkadot) 4 مه 2022
در اینجا نگاهی می اندازیم به معنای راه اندازی سیستم پیام رسانی XCM برای قیمت DOT، گزینه هایی که اکنون در دسترس دارندگان DOT هستند و چگونه این توسعه عملکرد آن را در اکوسیستم Polkadot افزایش می دهد.

پولکادات بی بند است

تا این مرحله، DOT کاربردهای محدودی داشت و اساساً در شبکه خود بدون عملکرد زیاد جدا شده بود. کارکردهای اصلی آن شامل سهام‌داری، حاکمیت و مشارکت در وام‌های انبوهی پاراچین بود که به کاهش عرضه در گردش کمک کرد، اما چیز دیگری برای جرقه واقعی تقاضا انجام نداد.

معرفی ارتباطات متقابل زنجیره انتقال DOT را به شبکه‌های پاراچین مختلف و تعداد موارد استفاده از توکن DOT در پاراچین‌هایی مانند Moonbeam و Astar Network را امکان‌پذیر کرد.

1/ $DOT اکنون زنده و قابل استفاده در DeFi در Moonbeam است!

به دنبال انتشار #XCM امروز صبح به Polkadot، Moonbeam xcDOT را اضافه کرد، یک نمایش XC-20 از DOT در پاراچین خود.

— Moonbeam Network (MoonbeamNetwork) 4 مه 2022
داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که قیمت DOT به شدت تحت تأثیر روند نزولی شش ماهه در بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است، زیرا قیمت آن از بالاترین قیمت خود در تاریخ 4 نوامبر یعنی 55 دلار، 73 درصد کاهش یافته است.

 

با توجه به اینکه توکن اکنون در سطح قابل توجه پشتیبانی/مقاومت معامله می شود، باید دید که آیا توانایی انتقال DOT در پاراچین های مختلف به افزایش تقاضا برای DOT کمک می کند یا خیر.

مطالب مرتبط: پولکادات برای حل مشکل پل بلاک چین، سیستم پیام رسانی زنجیره ای را راه اندازی کرد.

موارد استفاده جدید

یکی از کاربردهای قابل توجه DOT ​​که در ماه‌های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است، استیکلینگ مایع و ضرب استیبل کوین‌ها با استفاده از دارایی‌های کریپتو به عنوان وثیقه است.

اکنون DOT می‌تواند به پاراچین آکالا متمرکز بر DeFi منتقل شود و در ازای LDOT در قرارداد سهامداری مایع آن سپرده شود، که سپس می‌تواند به عنوان وثیقه برای استخراج aUSD، استیبل کوین غیرمتمرکز بومی Polkadot و Kusama استفاده شود.

این همچنین به این معنی است که زمان آن فرا رسیده است که $DOT را از پولکادات برای سهامداری LDOT جدا کنید. سهام DOT مایع، $LDOT، در آستانه انتشار در AcalaNetwork است

- بازدهی بالاتر
- به کسب پاداش های شرط بندی DOT ادامه دهید، اما برای استفاده در DeFi یا برای برش دلار aUSD، $LDOT دریافت کنید
- جداسازی فوری
- کاملا غیر متمرکز

— دن ریسر ️⚪️ (danreecer_) 3 مه 2022
پولکادات همچنین می تواند در برنامه های مختلف DeFi از جمله کشاورزی محصول، وام دهی و استقراض استفاده شود. با گسترش ارتباطات زنجیره‌ای متقابل در سراسر اکوسیستم پولکادات، احتمالاً استفاده‌های بیشتری از DOT ظاهر می‌شود، به‌ویژه زمانی که پاراچین‌ها عملکردهای بیشتری را ارائه می‌کنند.

توجه: نکات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات کوین تلگراف نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.

منبع: cointelegraph.com
برچسب ها: پولکادات پاراچین
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان