سولانا

سولانا به ویزای جهانی دارایی دیجیتال تبدیل می شود

نویسنده: سیامک تیموری

پنجشنبه, 23 دی 1400 تعداد کلمات: 377 مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه تعداد بازدید: 452

سولانا به ویزای جهانی دارایی دیجیتال تبدیل می شود
سرفصل‌ها

بانک آمریکا: سولانا قبل از اتریوم به ویزای جهانی دارایی دیجیتال تبدیل می شود

سولانا از زمانی که در سال 2020 راه‌اندازی شد با فناوری انقلابی خود مورد استقبال بسیاری از علاقمندان به بازار کریپتو قرار گرفت و به پنجمین ارز دیجیتال برتر مارکت کپ تبدیل شد.

سولانا با توانایی پردازش 50000 تراکنش در ثانیه در تلاش است تا به سرعت جایگاه اتریوم را تصاحب کند. گفتنی است اتریوم در هر ثانیه تنها 15-45 تراکنش را پردازش می‌کند که اگر نتواند این محدودیت را به موقع پوشش دهد، هیچ بعید نیست تا پایان سال جاری جایگاه خود را به عنوان برترین شبکه بلاک چین جهان از دست بدهد.

سولانا الگوریتم اثبات سهام (Proof-of-Stake) را با الگوریتم اثبات تاریخ (Proof-of-History) ترکیب می کند تا یک الگوریتم اجماع ترکیبی منحصر به فرد را اتخاذ کند. این امر به شبکه سولانا کمک می کند تا توان عملیاتی بالایی داشته باشد.

بانک آمریکا (NYSE:BAC) در یادداشتی خطاب به مشتریان خود نوشت: سولانا به لطف توان عملیاتی بالا، هزینه کم و سهولت استفاده، می‌تواند به اکوسیستم دارایی دیجیتال ویزا تبدیل شود.

سولانا بهتر از اتریوم عمل می کند

آلکش شاه، استراتژیست دارایی دیجیتال BoA معتقد است که سولانا می تواند سهم بازار را از اتریوم به دلیل "معامله و هویت، ذخیره سازی و موارد استفاده زنجیره تامین با ارزش بالا" تصاحب کند. BoA معتقد است که سولانا ممکن است روزی اتریوم را شکست دهد.

BoA توضیح داد که بلاک چین سولانا برای موارد استفاده مصرف‌کننده مانند پرداخت‌های خرد و بازی‌ها نسبت به اتریوم بهینه‌تر است. با این حال، بلاک چین آن نسبت به اتریوم از امنیت کمتری برخوردار بوده نسبتاً کمتر غیرمتمرکز است.

سولانا از زمان راه‌اندازی خود در سپتامبر 2020، بیش از 50 میلیارد تراکنش را پردازش کرده است؛ این در حالی است که ویزا 164.7 میلیارد تراکنش را در سال منتهی به 30 سپتامبر 2021 پردازش کرده است. سولانا همچنین برای ضرب بیش از 5.7 میلیون NFT مورد استفاده قرار گرفته است و بیش از 11 میلیارد دلار نقدینگی دارد.

آن روی سکه

Pantera Capital چشم انداز متفاوتی از آینده دارد و پیش بینی می کند که اتریوم می تواند 50 درصد از کل تراکنش های جهانی را در 10 سال آینده تسهیل کند.

در مقابل، سولانا از طراحی جدید (اثبات تاریخ) استفاده می کند و کارشناسان معتقدند، در صورت بهبود، می تواند مقیاس پذیری دارایی های دیجیتال را حل کند.

منبع: dailycoin

منبع: .
برچسب ها: سولانا
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان