اتریوم

حذف نام ETH. 2

نویسنده: نویسنده مهمان

چهارشنبه, 10 فروردین 1401 تعداد کلمات: 638 مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه تعداد بازدید: 478

تغییر نام اتریوم 2
سرفصل‌ها

اتریوم 2 از کجا آمد؟

 

ادامه مقاله ETH. 2

تهیه شده در Lmnterix Academy - پژوهشگر: یاشار سلجوقی 

 

تغییر نام اتریوم 2

 

اتریوم همیشه برای بخشی از نقشه راه خود برنامه‌هایی برای گسترش شبکه به روشی غیرمتمرکز و انتقال به اثبات سهام داشته است. در ابتدا، محققان به طور جداگانه روی این بخش ها کار کردند، اما در سال 2018 آنها یک نقشه راه واحد تحت عنوان "اتریوم 2.0" یکی شدند.

بخشی از این نقشه راه، زنجیره اثبات کار موجود (ETH1) در نهایت از طریق یک آپگرید الگوریتمی منسوخ خواهد شد. کاربران و برنامه‌ها به یک زنجیره اتریوم جدید و اثبات سهام، معروف بهETH2 مهاجرت می‌کنند.

مقاله نقشه راه آرامش توسطConsenSysتوضیح می‌دهد که اوضاع تا اوایل سال ۲۰۱۹ چگونه بود.

 

تغییر نام اتریوم

 

تغییرات ایجاد شده:

 

با شروع کار بر روی Beacon Chain، مشخص شد که نقشه راه اتریوم 2.0 چندین سال طول می کشد تا به طور کامل ارائه شود. این موضوع منجر به خلق ابتکارات تحقیقاتی در زنجیره اثبات کار شد.

افزایش تمرکز بر پایدار ساختن زنجیره اثبات کار در درازمدت همراه با درک این موضوع که زنجیره بیکن خیلی زودتر از سایر اجزای نقشه راه اتریوم 2.0 آماده می شود، منجر به پروپوزال "ادغام اولیه" شد . این پیشنهاد زنجیره EVM  موجود را به عنوان " 0Shard " سیستم اتریوم 2.0 راه اندازی می کند. این نه تنها حرکت به سمت اثبات سهام را تسریع می‌کند، بلکه انتقال بسیار راحتتری را برای اپلیکیشن ها ایجاد می‌کند، زیرا حرکت به سمت اثبات سهام می‌تواند بدون هیچ گونه مهاجرتی اتفاق بیفتد.

مدت کوتاهی پس از این پروپوزال ، Danny Ryan بررسی کرد که چگونه می‌توانیم این کار را با استفاده از کاربرEth1  موجود در پست ارتباط کاربرEth1+Eth2  انجام دهیم. این کار توسعه مورد نیاز برای ارائه یک اکوسیستم پس از ادغام و استفاده از کابران موجود را که برای سال‌ها درMainnet  آزمایش شده بودند را به شدت کاهش می‌دهد. تقریباً در همان زمان، تحقیقات در مورد rollups به‌عنوان روشی پایدار و مطمئن برای مقیاس‌پذیر سازی اتریوم امیدوارکننده بود. به‌جای اینکه منتظر یک راه‌حل مقیاس‌بندی پیچیده و نامشخص در سال‌ها دورتر باشیم، می‌توانیم تمرکز را به سمت مقیاس‌بندی از طریق rollups به‌جای اجرای shards  تغییر دهیم.

 

چرا نمیتوانیم دیگر از نام  ETH 2استفاده کنیم؟

مدل های ذهنی
یکی از مشکلات اصلی  Eth2این است که یک مدل ذهنی ناقص برای کاربران جدید اتریوم ایجاد می کند. تفکری که ایجاد شده اول ETH1 و دوم  ETH2بعد  از آن قرار میگیرد. یا اینکه  Eth1با وجود  Eth2دیگر وجود ندارد. هیچ کدام از اینها درست نیست. با حذف اصطلاح Eth2ما همه کاربران را از این مدل ذهنی گیج کننده نجات می دهیم.

همانطور که نقشه راه برای اتریوم درحال تکامل است، اتریوم 2.0 به نمایش نادرستی از نقشه راه اتریوم تبدیل شده است. انتخاب درست کلمه باعث می‌شود که محتوای موجود در اتریوم توسط مخاطبان راحتتر درک شود.

پیشگیری از کلاهبرداری
متأسفانه، عوامل مخرب سعی کرده اند از نام Eth2  برای کلاهبرداری از کاربران استفاده کنند و به آنها گفته اند کهETH  خود را با توکن های ETH2  تعویض کنند یا اینکه باید به نحوی ETH  خود را قبل از ارتقا Eth2  منتقل کنند.

بخش سپرده گذاری
برخی از پلتفرم های Staking  نیز ETH  سپرده گذاری  شده در Beacon Chain  را با علامت ETH2  نشان داده اند. با توجه به اینکه کاربران این سرویس ها در واقع توکن ETH2  را دریافت نمی کنند، باعث ایجاد سردرگمی شده است . 

 

آیا این به‌روزرسانی نقشه راه اتریوم را تغییر می‌دهد؟

 

اتریوم 2 از کجا آمد؟

خیر!
 درک این نکته مهم است که این تغییر نام فقط نشان دهنده تغییر در نام گذاری است. 
ویژگی‌های نقشه راه فعلی اتریوم (یعنی ادغام، اشتراک‌گذاری) و ویژگی‌های آینده همچنان در همان جدول زمانی اتفاق می‌افتند.
منابع "Eth2" ما اکنون           " Ethereum upgrades " هستند

 

 

کلام آخر

حذف کردن کلمه  ETH2 از سایتethereum.org که یک منبع معتبر برای دولوپرها و پژوهشگران هست کمک بسیاری به جامعه کریپتویی کرده که درک بهتری از روند اتریوم داشته باشند و کمک بسیاری برای از بین بردن سردرگمی ها کند.
 اکوسیستم اتریوم امیدوار است که این تغییرات به ایجاد یک پارچگی و وضوح در کل اکوسیستم کمک کند.

 

اتریوم 2 از کجا آمد؟

منبع:blog.ethereum.org 

منبع: blog.ethereum.org
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان