داوجونز

افزایش معاملات آتی در پی کاهش تنش میان روسیه و اوکراین

نویسنده: سیامک تیموری

ﺳﻪشنبه, 26 بهمن 1400 تعداد کلمات: 237 مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه تعداد بازدید: 213

افزایش معاملات آتی در پی کاهش تنش میان روسیه و اوکراین
سرفصل‌ها

معاملات آتی با نشانه‌هایی از کاهش تنش‌های روسیه و اوکراین افزایش می‌یابد

 

معاملات آتی شاخص سهام آمریکا روز سه‌شنبه با انتشار اخباری مبنی بر اینکه روسیه در حال عقب‌نشینی تعدادی از نیروهای خود از نزدیکی مرز اوکراین است، افزایش یافت. این اقدام روسیه نشان از کاهش تنش بین دو کشور بود.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که برخی از یگان‌ها در مناطق نظامی مجاور اوکراین پس از اتمام رزمایش به پایگاه‌های خود باز می‌گردند و به کاهش ترس از درگیری در منطقه کمک می‌کنند.

با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا این یک سیگنال موقتی از سوی روسیه برای هر گونه عقب‌نشینی است یا خیر.

بازارهای مالی در سراسر جهان به دلیل نگرانی از حمله روسیه به اوکراین متلاطم شدند، به طوری که شاخص S&P 500 و میانگین صنعتی داوجونز در روز دوشنبه با کاهش جزئی همراه شده بودند.

سهام رشد مگاکاپ شامل تسلا، اپل، آمازون، مایکروسافت و متا پلتفرم‌ها در معاملات پیش از بازار بین 1.6 تا 3.0 درصد افزایش یافتند. سهام شرکت‌های هواپیمایی و اپراتورهای کروز نیز افزایش یافتند.

شاخص نوسان بازار CBOE، معیاری برای اضطراب سرمایه‌گذاران، پس از اینکه در جلسه قبل به بالاترین سطح خود در نزدیک به سه هفته گذشته رسید، با توجه به انتشار این اخبار کاهش یافت.

در ساعت 5:36 صبح به وقت شرقی، e-minis Dow  به میزان 310 واحد یا 0.9 درصد، S&P 500 e-minis  به میزان 56.25 واحد یا 1.28 درصد و Nasdaq 100 e-minis  به میزان 268.25 واحد یا 1.88 درصد افزایش یافتند.

منبع: Reuters
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان