بیت کوین

تجزیه و تحلیل قیمت: BTC، ETH، BNB، ADA، SOL، XRP، LUNA، DOGE، DOT، AVAX

نویسنده: سحر جعفری

ﺳﻪشنبه, 19 بهمن 1400 تعداد کلمات: 1697 مدت زمان مطالعه: 9 دقیقه تعداد بازدید: 370

تجزیه و تحلیل قیمت رمز ارزها
سرفصل‌ها

بیت کوین و چندین آلتکوین به سطوح مقاومت قوی نزدیک هستند که ممکن است در کوتاه مدت منجر به عقب نشینی جزئی شود.

قیمت بیت‌کوین (BTC) در آخر هفته افزایش یافت زیرا گاوها تلاش می‌کردند تغییر روند را اعمال کنند در حالی که خرس‌ها تلاش می‌کنند تا رالی امدادی را متوقف کنند. منبع نظارت زنجیره ای Whalemap تاکید کرد که 38000 دلار منطقه حیاتی برای نهنگ ها در طول هر اصلاحی است زیرا نهنگ ها هفته گذشته در این منطقه تجمع کرده بودند.

در روند صعودی، پنتوشی معامله گر معتقد است که بیت کوین می تواند در نزدیکی قیمت افتتاحیه سالانه 46000 دلار در سال 2022 با مقاومت سختی روبرو شود. با این حال، اگر بیت کوین قوی باقی بماند، پنتوشی انتظار دارد که آلت کوین ها شروع به عملکرد کنند، به خصوص که چندین مورد از آنها در چند ماه گذشته به شدت اصلاح شده اند.

در همین حال، معامله گران احتمالاً به دنبال سرنخ هایی به سمت بازارهای سهام ایالات متحده هستند زیرا بیت کوین در چند روز گذشته همبستگی قوی با نزدک نشان داده است.

آیا بازگشت شدید قیمت بیت کوین نشان دهنده تغییر روند است؟ آیا بهبود احساسات می تواند آلت کوین ها را بالاتر ببرد؟ بیایید نمودارهای 10 ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

بیت کوین به تدریج به حرکت خود ادامه داد و به میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) (42809 دلار) رسید. خرس ها می توانند برای دفاع از این سطح تلاش کنند زیرا اگر آنها موفق به انجام این کار نشوند، یک تغییر روند نشان داده خواهد شد.

 

افزایش میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه (40008 دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت نشان می دهد که گاوها دارای لبه ی مقاومتی کمتری هستند. بالاتر از SMA 50 روزه، جفت BTC/USDT می تواند تا 45456 دلار افزایش یابد. اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، این جفت می تواند SMA 200 روزه (49175 دلار) را دوباره آزمایش کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی 45456 دلار کاهش یابد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 39600 دلار برسانند. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا اگر گاو آن را به حالت تکیه گاه برگرداند، نشان می دهد که پایین در جای خود قرار دارد.

از سوی دیگر، شکست و بسته شدن به زیر 39600 دلار می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که حرکت صعودی فعلی ممکن است یک رالی بازار نزولی بوده باشد که به آن فروخته شد.

ETH/USDT

اتریوم (ETH) به تدریج به افزایش خود ادامه داده و به خط مقاومت کانال نزولی رسیده است. انتظار می رود که خرس ها دفاعی قوی در منطقه بین خط مقاومت و SMA 50 روزه (3241 دلار) ایجاد کنند.

 

با این حال، افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2871 دلار) و RSI در محدوده مثبت نشان دهنده مزیتی برای خریداران است. اگر گاوها قیمت را به بالای SMA 50 روزه برسانند، جفت ETH/USDT می تواند به SMA 200 روزه (3543 دلار) صعود کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا SMA 50 روزه کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند. خرس‌ها سپس سعی می‌کنند این جفت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بکشند. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند حمایت قوی در 2652 دلار را به چالش بکشد.

BNB/USDT

بایننس کوین (BNB) در 5 فوریه به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (408 دلار) رسید که نشان می دهد گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند. خریداران اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای خط مقاومت کانال و SMA 50 روزه (458 دلار) برسانند.

 

اگر آنها این کار را انجام دهند، نشان می دهد که روند نزولی ممکن است به پایان برسد. متحرک نمایی 20 روزه افزایش یافته است و RSI به محدوده مثبت رسیده است، که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند.

بالاتر از SMA 50 روزه، جفت BNB/USDT می تواند تا سطح روانی 500 دلار افزایش یابد، جایی که خرس ها ممکن است دوباره مقاومت قوی داشته باشند.

اگر قیمت از خط مقاومت پایین بیاید، این دیدگاه مثبت باطل می شود. چنین حرکتی نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده اند و به فروش خود در رالی ها ادامه می دهند. فاصله زمانی زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه می تواند نشان دهد که این جفت ممکن است چند روز دیگر در کانال باقی بماند.

ADA/USDT

کاردانو  (ADA) از حمایت قوی 1 دلار عقب نشینی کرد و در 4 فوریه بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.13 دلار) شکست. تسلیم نشد

این نشان می دهد که گاوها در تلاش برای دفاع از متحرک نمایی 20 روزه هستند. اگر قیمت بالاتر از SMA 50 روزه (1.24 دلار) باشد، جفت ADA/USDT می تواند به خط مقاومت کانال نزولی صعود کند.

شکستن و بسته شدن بالای کانال می تواند نشان دهنده پایان روند نزولی باشد. سپس این جفت می تواند تا 1.60 دلار و بعداً به سمت مقاومت سربار در 1.87 دلار افزایش یابد. این دیدگاه مثبت در یک شکست نفی می شود و به زیر 1 دلار بسته می شود. چنین حرکتی می تواند نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

SOL/USDT

سولانا (SOL) در 4 فوریه از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (112 دلار) عبور کرد، اما گاوها برای رفع مانع بالای 116 دلار تلاش کردند. این نشان می دهد که خرس ها در حال تلاش برای دفاع از مقاومت بالای سر هستند.

 

اگر خرس‌ها نتوانند به سرعت قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برگردانند، چشم‌انداز صعود به خط مقاومت کانال نزولی افزایش می‌یابد. شکست و بسته شدن بالاتر از SMA 200 روزه (146 دلار) می تواند نشان دهنده پایان روند نزولی باشد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط مقاومت کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در رالی ادامه می‌دهند. سپس جفت SOL/USDT می تواند اقامت خود را در داخل کانال برای چند روز دیگر تمدید کند.

XRP/USDT

ریپل (XRP) در 4 فوریه بالاتر از مقاومت سربار در 0.65 دلار افزایش یافت و در 7 فوریه حرکت خود را افزایش داد و به بالاتر از SMA 50 روزه (0.75 دلار) صعود کرد. بسته شدن بالاتر از SMA 50 روزه نشان دهنده تغییر احتمالی روند است.

 

سپس جفت XRP/USDT می تواند حرکت به سمت شمال خود را به سمت سطح روانی با 1 دلار آغاز کند. متحرک نمایی 20 روزه (0.66 دلار) شروع به افزایش تدریجی کرده است و RSI به محدوده مثبت جهش کرده است که نشان دهنده مزیتی برای خریداران است.

اگر قیمت کاهش یابد و زیر 0.75 دلار بماند، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می شود. چنین حرکتی نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در سطوح بالاتر ادامه می دهند. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند.

LUNA/USDT

توکن LUNA Terra در 5 فوریه از مقاومت بالای 54.20 دلار بالاتر رفت. خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر سطح 6 فوریه برگردانند اما گاوها تسلیم نشدند. گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (58.96 دلار) برسانند.

 

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت LUNA/USDT می تواند حرکت خود را به سمت شمال به سمت خط روند نزولی کانال نزولی آغاز کند. گاوها باید این مانع را برطرف کنند تا نشان دهنده تغییر احتمالی روند باشد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط روند نزولی کاهش یابد، نشان می‌دهد که این جفت می‌تواند به معامله در داخل کانال ادامه دهد. استراحت و بسته شدن به زیر SMA 200 روزه (47 دلار) می تواند مسیر را برای افت احتمالی به خط پشتیبانی کانال باز کند.

DOGE/USDT

پس از تلاش برای حفظ بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.14 دلار) در 4 و 5 فوریه، Dogecoin (DOGE) حرکت قاطعی را در 6 فوریه انجام داد و بالاتر از مقاومت بسته شد. این اولین نشانه ای بود که فشار فروش ممکن است کاهش یابد.

قیمت به SMA 50 روزه (0.16 دلار) رسیده است که می تواند به عنوان یک مقاومت عمل کند. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید اما به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نرسد، خرید با کاهش قیمت پیشنهاد می شود.

گاوها سپس یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای SMA 50 روزه برسانند. اگر آنها موفق شوند، جفت DOGE/USDT می تواند به سمت مقاومت سربار در 0.19 دلار افزایش یابد. برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این جفت ممکن است تا 0.13 دلار کاهش یابد.

DOT/USDT

پولکادوت (DOT) در 5 فوریه بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (20.87 دلار) شکست و بسته شد، اما گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از سطح شکست در 22.66 دلار برسانند. خرس ها احتمالاً از منطقه بین 22.66 دلار و SMA 50 روزه (24.16 دلار) دفاع خواهند کرد.

 

اگر قیمت از ناحیه سربار کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در رالی ادامه می دهند. سپس خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برگردانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت DOT/USDT می تواند به 16.81 دلار کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه برسانند، نشان دهنده تغییر در روند کوتاه مدت خواهد بود. سپس این جفت می تواند به تدریج تا 28.60 دلار حرکت کند و بعداً به حرکت خود به سمت مقاومت سربار در 32.78 دلار ادامه دهد.

AVAX/USDT

(AVAX) در 4 فوریه به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (75.67 دلار) رسید که نشان می دهد خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. فروشندگان سعی کردند قیمت را به کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 5 فوریه برسانند، اما گاوها موضع خود را حفظ کردند.

 

خرید در 6 فوریه از سر گرفته شد و جفت AVAX/USDT به خط مقاومت کانال صعودی رسید. اگر گاوها قیمت را به بالای کانال هدایت کنند، این جفت می تواند سفر خود را به سمت خط روند نزولی آغاز کند.

متحرک نمایی 20 روزه به تدریج شروع به افزایش کرده است و RSI به منطقه مثبت جهش کرده است که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خریداران است. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می شود. چنین حرکتی می تواند قیمت را به خط روند صعودی کانال بکشاند.

 

توجه: نکات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات پرو اسکیلز نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری مستلزم ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

 

منبع: cointelegraph.com
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان