فاندامنتال

داده های ایالات متحده ضعیف بود، نزدک سقوط کرد!

نویسنده: اهورا چالکی

چهارشنبه, 15 دی 1400 تعداد کلمات: 609 مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه تعداد بازدید: 292

 نزدک سقوط کرد
سرفصل‌ها

داده های ایالات متحده تردیدها را در مورد برنامه های بعدی فدرال رزرو افزایش داد!

 

اولین داده های مهم سال 2022 از ایالات متحده، تردیدها را در مورد سیاست های بعدی فدرال رزرو افزایش داد. در حالی که بازار ها بر روی پایان برنامه خرید اوراق قرضه در اواسط ماه مارس و شروع افزایش نرخ ها بلافاصله پس از آن برنامه ریزی و حساب کرده اند، اکنون با افزایش آهسته تر داده های اقتصادی و گسترش سریع تر نوع میکرون ویروس کرونا، این سیاست می تواند زیر سوال باشد!

 

دیروز، PMI تولیدی ISM ایالات متحده برای اولین بار در سه ماه گذشته به زیر 60 سقوط کرد تا 58.7 را تجربه کند، که زیر انتظار بازار 60.1 نیز بود. از منظر خرده داده ها، به جز شاخص اشتغال که با افزایش متوسط ​​به 54.2 (قبل از 53.3) رسید، سایر شاخص ها کاهش یافتند، که سیگنال خوبی نیست.

 

این هفته، هفته اشتغال در ایالات متحده است، با JOLTs، ADP، ادهاهای اولیه بیکاری و NFP! دیروز اولین اطلاعات منتشر شد. فرصت های شغلی خالی مانده (JOLTs) در ماه نوامبر پس از افزایش در ماه اکتبر به 11.033 میلیون، اندکی کاهش یافته و به 10.562 میلیون رسید. با این حال، هنوز هم بسیار بالاتر از اعداد قبل از همه گیری است.

 

با داده‌های ضعیف‌تر ایالات متحده، اکنون می‌توانیم ببینیم که دلار آمریکا در برابر نماد های مقابل آنکمی ضعیف‌تر شده است،  با DXY که از بالاترین سطح دیروزدر 96.45 به زیر 96.20 سقوط کرد. با وجود افزایش ریسک در بازار، همچنان بازده اوراق قرضه ایالات متحده افزایش می یابد. در زمان نگارش این مقاله، می‌توانیم بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا را در 1.653 درصد مشاهده کنیم.

 

با توجه به همه این داده ها، امروز، تمرکز بر گزارش اشتغال بخش خصوصی ایالات متحده منتشر شده توسط ADP و انتشار صورتجلسه FOMC از نشست سیاست گذاری پولی دسامبر است. همچنین، IHS Markit ویرایش‌های نهایی داده‌های خدمات و PMI ترکیبی را برای منطقه یورو، آلمان و ایالات متحده نیز منتشر خواهد کرد.

 

دیروز نیز نشست اوپک پلاس را نیز داشتیم. سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش تصمیم گرفتند بدون تغییر در برنامه افزایش 400000 بشکه ای تولید در روز در ماه فوریه، به برنامه فعلی پایبند باشند. این تصمیم نشان دهنده اعتماد آنها به این است که تقاضای کلی تحت تأثیر شیوع سویه های جدید کووید قرار نخواهد گرفت.

 

در مجموع، با داده‌های ضعیف عملکرد داده ها، دیروز شاخص دلار آمریکا 96.01 را آزمایش کرد و پس از آن بازگشت و در 96.28 بسته شد و اکنون نیز تحت فشار است. با این حال، فشار بیشتری بر سهام فناوری وارد شد. با افزایش بازده اوراق قرضه ایالات متحده، سهام فناوری تحت فشار قرار گرفتند و در نهایت باعث شد نزدک با کاهش -1.33٪ بسته شود. بازده اوراق قرضه 10 ساله ایالات متحده در روز سه شنبه به بالاترین حد خود در شش هفته اخیر رسید، در حالی که بازده اوراق قرضه پنج ساله به بالاترین سطح از دوران بیماری همه گیر رسید و بازده اوراق قرضه دو ساله به بالاترین حد خود از مارس 2020 در روز دوشنبه رسید.

 

با توجه به تمام داده ها و رویدادهای ذکر شده، و در حالی که ND 100 دیروز با 1.33 درصد ضرر بسته شد، با این حال، پس از انتشار داده ها، بیش از 2.5 درصد از بالاترین روزانه خود را از دست داد. از نظر فنی و همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، دارایی دارای پشتیبانی مهم در 16150 است. نقض زیر این سطح می تواند دارایی را بسیار پایین تر بفرستد. در نمودارهای معاملات روزانه، از نظر فنی نزولی باقی می ماند. اما در چارت روزانه، این دارایی از حمایت قوی از 15650 برخوردار است و تا زمانی که بالاتر از این سطح معامله می شود، گاوها پیشتاز خواهند بود.

 

 نزدک سقوط کرد

منبع: .
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان