اتریوم

راهنمای معرفی اتریوم، سولانا و کاردانو برای شروع سفر رمز ارزی شما

نویسنده: سحر جعفری

چهارشنبه, 13 بهمن 1400 تعداد کلمات: 839 مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه تعداد بازدید: 274

اتریوم،سولانا،کاردانو
سرفصل‌ها

در زیر درباره اتریوم در مقابل سولانا و کاردانو بیشتر می خوانیم. این مقاله کمک می کند تا بدانید رمزارز شما در بازار کجاست.

مفهوم این مقاله آموزش و معرفی معامله‌گران با «اتریوم (ETH) در مقابل سولانا (SOL) و کاردانو (ADA)» در فضای تکامل آلت‌کوین‌ها است.

ما می دانیم که وقتی یک مبتدی یا تازه وارد در فضای رمزارزها هستید چقدر دلهره آور است. به همین دلیل، ما هرگزشما را تنها نخواهیم گذاشت، در عوض، این مقاله «اتریوم در مقابل سولانا و کاردانو» وجود دارد تا به شما کمک کند فصل جدیدی از سفر رمزارز خود را به طور یکپارچه شروع کنید.

از آنجایی که ایده پشت این مقاله «اتریوم در مقابل سولانا و مقابل کاردانو» آموزش معامله‌گران است، لازم به ذکر است که آلت کوین‌ها 60 درصد از حجم بازار ارزهای دیجیتال را اشغال می‌کنند. علاوه بر این، به غیر از بیت کوین (BTC) – ارز مادر همه ی رمز ارزها، اتریوم، سولانا و کاردانو بخش بزرگی از موضوعات مرتبط با آلتکوین در دنیای بلاک چین را تشکیل می دهد.

از آنجایی که اتریوم، سولانا، و کاردانو همگی آلتکوین هستند، به تصویر کشیدن تفاوت‌های بزرگ آن‌ها نسبتاً دشوار است، اما کوچک‌ترین تفاوت‌ها در زنجیره‌های بلوکی، قراردادهای هوشمند، مسائل مقیاس‌پذیری، نوسان‌پذیری و موارد دیگر نهفته است که نشان‌دهنده یک تنوع رایج در بین آن‌ها است.

اتریوم (ETH) چیست؟
به زبان ساده، اتریوم پس از بیت کوین (BTC) دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان است. این ارز به عنوان یک ارز رقیب برای بیت کوین پرچمدار رمزارزها وجود دارد. همانطور که بیت کوین و ارزهای فیات استفاده می شوند، اتر به عنوان ارز بومی مسئول تراکنش ها در اکوسیستم اتریوم عمل می کند. اتریوم از دیگر پروژه های رمزارز استفاده می کند تا از بلاک چین خود برای چندین هدف مختلف استفاده کند. بسیاری از شبکه اتریوم برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز (DApps) استفاده می کنند.

با گستره وسیع خدمات اتریوم، فکر کردن به آن به عنوان یک ارز دیجیتال صرفاً یک خطای رایج است.

سولانا چیست (SOL)؟
Solana یک رمزارز منبع باز است که توسعه دهندگان را در سراسر جهان با مشخصات پرداخت عمیق برای ایجاد پروژه هایی با سفارشی سازی های مختلف به هم متصل می کند. با سولانا، بازرگانان می توانند مستقیماً با استفاده از نرم افزار تجارت الکترونیک متصل شوند. سولانا به غیر از اتصال بازرگانان در دنیای تجارت الکترونیک، می تواند به عنوان وسیله ای برای مبادله کالاها و خدمات استفاده شود.

کاردانو چیست (ADA)؟
کاردانو که در سال 2017 راه اندازی شد، همان ارز دیجیتالی مانند اتریوم و سولانا است. همانند نحوه عملکرد سایر رمزارزها، کاردانو نیز به روشی مشابه عمل می کند. می‌توانید از توکن‌های آن برای پرداخت به دوستان، رزرو پروازها و هتل‌ها برای تعطیلات بعدی خود به طور یکپارچه استفاده کنید.

مقایسه شبکه اتریوم، سولانا و کاردانو
برخلاف آن‌چه میلیون‌ها آلت‌کوین موجود برای استفاده از بلاک‌چین اتریوم (ETH) جمع می‌شوند، سولانا (SOL) و کاردانو (ADA) زنجیره‌های بلاک خود را دارند. از آنجایی که معامله گران در انتخاب یک شبکه خاص سلیقه های متفاوتی دارند، اکثر معامله گران به دلیل شفافیت و سرعت، استفاده از شبکه های ETH، SOL و ADA را ترجیح می دهند و بالعکس.

از سوی دیگر، سفته بازان فکر می کنند که با سولانا و کاردانو خوب هستند، زیرا اتریوم برای تراکنش ها کارمزد دلهره آور دارد. با این حال، از آنجایی که همه از پرداخت هزینه بازپرداخت کمتری برای تراکنش‌ها لذت می‌برند، این پدیده باعث می‌شود که معامله‌گران گاهی اوقات به دلیل هزینه‌های بالای، سولانا و کاردانو را به جای اتریوم انتخاب کنند.

مسائل مقیاس پذیری
مقیاس پذیری یکی از مشکلات اصلی شبکه های اتریوم،سولانا و کاردانو در بازار ارز دیجیتال است. ظرفیت و مقدار تراکنش‌هایی را که ETH، SOL و ADA انجام می‌دهند، محدود می‌کند. صرف نظر از همه چیز، تیم اتریوم و کاردانو در آستانه بررسی راه حل های یکپارچه برای رهایی اتریوم و کاردانو از چالش های مقیاس پذیری هستند.

علاوه بر این، تیم اتریوم در حال ارائه یک توسعه جدید است که در آن اتریوم به زودی در بازار از مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) مهاجرت خواهد کرد. به‌علاوه، علی‌رغم اینکه تیم برای به حداقل رساندن جنبه‌های منفی مقیاس‌پذیری کار می‌کند، معامله‌گران ظاهراً تراکنش در سولانا و کاردانو را در مقایسه با اتریوم ترجیح می‌دهند.

قراردادهای هوشمند
از نظر قراردادهای هوشمند، اتریوم و سولانا از کاردانو بهتر عمل می کنند زیرا کاردانو هنوز در دست توسعه برای دستیابی به قراردادهای هوشمند است. علاوه بر این، معامله گران انتظار زیادی داشتند که راه اندازی «ارتقای آلونزو» مورد انتظار کاردانو بتواند امکانات بی پایانی را برای توسعه ADA به ارمغان بیاورد، اما انتظارات وارونه شد. این باعث افزایش سطح ETH و SOL نسبت به ADA شده است. با توضیح ذکر شده در مورد تفاوت‌های بین «اتریوم در مقابل سولانا در مقابل کاردانو»، ما معتقدیم که شما اکنون تنوع سه آلت‌کوین مورد بحث را به تصویر کشیده‌اید. ما برای شما تصمیم نمی گیریم، این شما هستید که انتخاب می کنید کدام یک برای شما مناسب تر است.

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده در این مقاله صرفاً متعلق به نویسنده است. هیچ اطلاعاتی در این مقاله نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری تفسیر شود. پرو اسکیلز همه کاربران را تشویق می کند تا قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، تحقیقات خود را انجام دهند.

منبع: coinquora.com
نظرات کاربران (0)
تماس با پشتیبان
ربات پشتیبان